Přestup Haška měl být hotovou věcí. Nakonec zůstává ve Spartě

Foto: trendsmap.com

Vše nasvědčovalo tomu, že je to hotová věc. A poslední dny se také nemluvilo v podstatě o ničem jiném, než o tom, že záložník Sparty Martin Hašek půjde z pražského klubu jinam. Konkrétně do Izraele, do klubu Maccabi Haifa. Nic vlastně ani chvíli nenasvědčovalo tomu, že by tento přestup mělo něco zhatit. Nakonec je všechno jinak.

Před podpisem smlouvy nečekaný zvrat

Vše nasvědčovalo tomu, že zbývá už jenom poslední věc. Tedy v podstatě formalita, a to podpis smlouvy. Maccabi Haifa si Martina Haška vyhlédl, Sparta po domluvě podmínek nebyla proti a pro fotbalistu by to bylo první angažmá v zahraničí v jeho kariéře. Už zde byl také na vstupní zdravotní prohlídce a vše vypadalo tak, že se blíží podpis smlouvy. K tomu nakonec nedošlo a v celém téměř hotovém přestupu nastal nečekaný zvrat.

Odstoupení od domluvených podmínek

Důvodem, proč se nakonec přestup nekoná, je odstoupení od domluvených podmínek. Nutno říci, že nikoliv ze strany izraelského klubu, ale podle jeho vyjádření k tomu došlo ze strany sparťanského hráče, tedy ze strany Martina Haška. Právě v návaznosti na to se klub rozhodl, že z celého přestupu nakonec také sám vycouvá, aby se neobjevily další budoucí problémy. Krok klubu byl celkem pochopitelný, vzhledem k možným dalším rizikům, která by mohla nastat.

Ve Spartě být nechce

Sám Martin Hašek ale podle všeho nechce setrvávat ni ve Spartě. Svým chováním dal v podstatě jasně najevo to, že pro něho pražský klub není zajímavý. Připomeňme, že se záměrně nedostavil na odlet na soustředění klubu. To výrazně rozvířilo emoce, které měly být uklidněny tím, že půjde do zahraničí. Jelikož i z tohoto nakonec vycouval, tak je otázkou co Hašek vlastně chce a hlavně je otázkou, co tímto jednáním sleduje. Jde už o jeho druhý zcela nečekaný zkrat a pokut to takto půjde dál, jenom těžko se najde klub, který by takového nespolehlivého hráče měl mít v kádru.

Foto: trendsmap.com