Přestřílel hvězdy anglické reprezentace Sancha a Fodena. Teď hraje za Ústí nad Labem

Prošel anglickým Manchesterem City nebo španělskou Malagou, přesto nyní švýcarský útočník Lorenzo González obléká dres druholigového českého celku.

i Zdroj fotografie: Manchester City FC
                   

Pátečnímu vítězství hostující Opavy na půdě aktuálně jedenáctého týmu tabulky z Ústí nad Labem přihlížel i hráč, který ještě před třemi lety působil po boku vycházejících hvězd anglického fotbalu Jadona Sancha a Phila Fodena. Dres severočeského celku totiž obléká švýcarský mládežnický reprezentant Lorenzo González, který dříve působil jak v mládeži anglického Manchesteru City, tak v týmu španělské Malagy.

Rodák z města Las Palmas na kanárských ostrovech byl velkým talentem od útlých let. Potomek španělské matky a švýcarského otce vyrůstal v Ženevě, kde od pěti let oblékal dres tamního Servette FC a v průběhu let zaujal nejednoho ze skautů významných evropských velkoklubů. V pouhých šestnácti letech pak dostal nabídku na přesun do akademií jak od španělského Realu Madrid, tak od anglického Manchesteru City.

iZdroj fotografie: Málaga CF

Zvolil si působení na ostrovech a účast v Premier League pro hráče do osmnácti let. „Dostal jsem šanci trénovat v letošním ročníku hodně i s prvním týmem. Mým vzorem vždycky byl Sergio Aguero a je radost moct ho vidět vedle mě,“ těšilo tehdy mladého Švýcara. Ten dnes vzpomíná, že během tří let, kdy v akademii anglického klubu působil, se mu produktivitou podařilo překonat také dnešní hvězdy anglického národního týmu.

V týmu se Sanchem a Fodenem jsem byl nejlepší střelec

Angažmá v Manchesteru City bylo úžasné. Každý den jsem se tam toho mnoho naučil,“ prohlásil pro magazín Žongl. „Měl jsem šanci hrát a trénovat s nejlepšími hráči světa. Nejlepší tam byl můj první rok, protože jsem s týmem do osmnácti let vyhrál ligu. V té sezoně jsme neprohráli ani jeden zápas a v mančaftu se Sanchem, Fodenem a dalšími mnoha skvělými spoluhráči jsem se stal nejlepším střelcem týmu,“ prohlásil González.

iZdroj fotografie: FK Ústí nad Labem

Ten přesto nedostal nabídku ze seniorského týmu, a proto se v září 2018 rozhodnul pro přesun do druholigové španělské Malagy. Za mužstvo si připsal debut v profesionálním fotbale a celkem naskočil do šesti utkání Segunda División. V lednu loňského roku se pak přesunul zpět do Švýcarska a stal se kmenovým hráčem tamního St. Gallenu. V mužstvu manažera Petera Zeidlera však na svou šanci čeká, a tak vzal za vděk roční hostování v Ústí nad Labem.

Správnost tohoto kroku potvrdí úspěšnost Lorenza na hřišti, a i vzhledem k nesporné kvalitě týmů, ve kterých Lorenzo působil, věříme, že Lorenzo Armě pomůže a Arma je samozřejmě připravena pomoci Lorenzovi,“ prohlásil sebevědomě k příchodu nové posily sportovní manažer klubu Petr Heidenreich. Můžeme tak jen čekat, zda se skutečně bývalý spoluhráč Fodena a Sancha vystřílí až třeba do české nejvyšší soutěže.

Zdroj: Manchester Evening News, Canarias 7, FK Ústí nad Labem, Žongl

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koupili si vysněný dům v oblíbené lokalitě, na zahradě našli zakopané auto s hrůzným nálezem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Téměř světový rekord ukrajinského odstřelovače. Svůj cíl zasáhl na 2,7 kilometru, jde o skoro nemožný úspěch
Události247.cz
Události247.cz
EU se chystá na odvetný úder proti Putinovi. Konec šéfa Kremlu je blíž, než by se mohlo zdát
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na lodičce na řece se projíždí žena s mužem. Z krajiny je ale sleduje několik tváří, všimnou si jen ti nejlepší