Přestřílel hvězdy anglické reprezentace Sancha a Fodena. Teď hraje za Ústí nad Labem – SportyŽivě

Přestřílel hvězdy anglické reprezentace Sancha a Fodena. Teď hraje za Ústí nad Labem

Prošel anglickým Manchesterem City nebo španělskou Malagou, přesto nyní švýcarský útočník Lorenzo González obléká dres druholigového českého celku.

i Zdroj fotografie: Manchester City FC
                   

Pátečnímu vítězství hostující Opavy na půdě aktuálně jedenáctého týmu tabulky z Ústí nad Labem přihlížel i hráč, který ještě před třemi lety působil po boku vycházejících hvězd anglického fotbalu Jadona Sancha a Phila Fodena. Dres severočeského celku totiž obléká švýcarský mládežnický reprezentant Lorenzo González, který dříve působil jak v mládeži anglického Manchesteru City, tak v týmu španělské Malagy.
Rodák z města Las Palmas na kanárských ostrovech byl velkým talentem od útlých let. Potomek španělské matky a švýcarského otce vyrůstal v Ženevě, kde od pěti let oblékal dres tamního Servette FC a v průběhu let zaujal nejednoho ze skautů významných evropských velkoklubů. V pouhých šestnácti letech pak dostal nabídku na přesun do akademií jak od španělského Realu Madrid, tak od anglického Manchesteru City.


iZdroj fotografie: Málaga CF

Zvolil si působení na ostrovech a účast v Premier League pro hráče do osmnácti let. „Dostal jsem šanci trénovat v letošním ročníku hodně i s prvním týmem. Mým vzorem vždycky byl Sergio Aguero a je radost moct ho vidět vedle mě,“ těšilo tehdy mladého Švýcara. Ten dnes vzpomíná, že během tří let, kdy v akademii anglického klubu působil, se mu produktivitou podařilo překonat také dnešní hvězdy anglického národního týmu.

V týmu se Sanchem a Fodenem jsem byl nejlepší střelec

Angažmá v Manchesteru City bylo úžasné. Každý den jsem se tam toho mnoho naučil,“ prohlásil pro magazín Žongl. „Měl jsem šanci hrát a trénovat s nejlepšími hráči světa. Nejlepší tam byl můj první rok, protože jsem s týmem do osmnácti let vyhrál ligu. V té sezoně jsme neprohráli ani jeden zápas a v mančaftu se Sanchem, Fodenem a dalšími mnoha skvělými spoluhráči jsem se stal nejlepším střelcem týmu,“ prohlásil González.


iZdroj fotografie: FK Ústí nad Labem

Ten přesto nedostal nabídku ze seniorského týmu, a proto se v září 2018 rozhodnul pro přesun do druholigové španělské Malagy. Za mužstvo si připsal debut v profesionálním fotbale a celkem naskočil do šesti utkání Segunda División. V lednu loňského roku se pak přesunul zpět do Švýcarska a stal se kmenovým hráčem tamního St. Gallenu. V mužstvu manažera Petera Zeidlera však na svou šanci čeká, a tak vzal za vděk roční hostování v Ústí nad Labem.

Správnost tohoto kroku potvrdí úspěšnost Lorenza na hřišti, a i vzhledem k nesporné kvalitě týmů, ve kterých Lorenzo působil, věříme, že Lorenzo Armě pomůže a Arma je samozřejmě připravena pomoci Lorenzovi,“ prohlásil sebevědomě k příchodu nové posily sportovní manažer klubu Petr Heidenreich. Můžeme tak jen čekat, zda se skutečně bývalý spoluhráč Fodena a Sancha vystřílí až třeba do české nejvyšší soutěže.

Zdroj: Manchester Evening News, Canarias 7, FK Ústí nad Labem, Žongl

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně