Přestoupí Hazard v létě do Realu Madrid ?

i Foto: pixabay.com
                   

Španělský deník Marca rozjel nové kolo spekulací kolem přestupu hvězdného Edena Hazarda do Realu Madrid během letošního léta. Deník dále tvrdí, že by do přestupu mohl být ze strany Realu zahrnut ještě jeden hráč, aby cena nebyla tak vysoká.

Mateo Kovačič by mohl v Chelsea zůstat

Tím hráčem, o kterém španělský deník mluví, je Mateo Kovačič. Chorvatský hráč, který je nyní v Chelsea na hostování, ovšem jeho smlouva nezahrnuje opci, to tedy znamená, že se po skončení hostování bude muset vrátit do Realu Madrid. Tedy pouze v případě, že by nebyl zahrnut do nějaké výměny, což se právě dost možná stane. Realu se totiž zdá být cena za belgickou hvězdu opravdu vysoký, v současnosti se mluví o více než 100 milionech eur.

V případě, že by do přestupu byl zahrnut i Kovačič, mohla by být cena snížena zhruba o 40 milionů eur. Chorvatský hráč přišel do Realu z Interu Milán, tehdy za 30 milionů eur. Jeho cena však stále stoupá, jelikož se tento hráč neustále zlepšuje. Zahrnutí Kovačiče do přestupu by se jistě Realu velmi hodilo, ačkoliv médii proběhla zpráva, že v létě dostane tento klub na přestupy až 300 milionů eur, momentálně si lze za ně koupit maximálně dva opravdu špičkové fotbalisty.

Hazard a kdo další ?

Spekulace neustávají ani o dalších jménech, které prý mají v létě na Santiago Bernabeu přijít. Je mezi nimi například hvězdné duo PSG, tedy Brazilec Neymar i útočník Mbappé. Jak již však bylo řečeno, dost možná by ani suma 300 milionů eur nestačila na to, aby Real oba tyto hráče přivedl, i v případě, že by PSG s přestupem souhlasil, což se stejně jeví jako dosti nepravděpodobné. V záloze je pak také Eriksen, tedy záložník Tottenhamu. Ani ten by však nepřišel za lacinou sumu.

Je ovšem možné, že Real si s penězi pomůže také prodejem hráčů. Dlouho se spekuluje o prodeji Geretha Balea, který v Madridu rozhodně nenaplnil očekávání, přestože za vyložený propadák jeho výkon brát nelze. Spekuluje se také o prodeji Luky Modriče, držitele zlatého míče a jednoho ze strůjců zlaté éry Realu z posledních let. Uvidíme tedy v létě, jak aktivní Real na přestupovém trhu bude. Vypadá to ovšem, že tento celek bude chtít přes léto výrazně posílit, aby se tak neopakovala situace z letošního roku, kdy Real nesplní ani jeden předsezonní úkol, tedy vítězství v Lize mistrů a vítězství v domácí lize.

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články