Přes Baník do čtvrtfinále. Fotbalisté Sparty porazili Ostravu a postupují do čtvrtfinále MOL Cupu

Sparta Praha si na domácím hřišti vydobyla zasloužené vítězství nad Ostravou a postupuje tak do čtvrtfinále slavného MOL Cupu.

Sparta Praha si zajistila postup do čtvrtfinále slavného MOL Cupu porážkou Ostravy a je tak o krok blíž k obhajobě vítězství. Na domácím hřišti se hraje nejlíp. To Sparta potvrdila, když na Letné v osmifinále porazila Baník. Utkání rozhodl v devětaosmdesáté minutě Dávid Hancko z pokutového kopu.

iZdroj fotografie: Pexels

Baník měl hned ve 13. minutě první šanci, když se Kaloč dostal přes sparťanské stopery a jeho střelu musel zneškodnit až Heša. V 19. minutě útočník Baníku Tomáš Zajíc vyhrál hlavičkový souboj ve vápně, přiklepl míč Kaločovi, a ten pohotově vystřelil. Sparťanský gólman byl však připraven a jeho střelu bez větších problémů zneškodnil. Krátce na to na druhé straně hřiště pálil z dálky Pavelka, jeho střelu však gólman Laštůvka zastavil.

Ve 33. minutě se poprvé zatřepala síť po tečované střele Wiesnera, bohužel jen boční. Následný rohový kop žádné nebezpečí pro Baník nepřinesl. O tři minuty později se fantasticky protáhl přes tři hráče Baníku až do jeho vápna Hložek, ale obrana ho dokázala zastavit. První poločas víc šancí nenabídl, a tak oba týmy odcházely do šatny za nerozhodného bezbrankového stavu.

Po deseti minutách druhého poločasu Milan Heča chybně vyhodil míč, ke kterému se dostal Jánoš a rychle vystřelil. Heča svou chybu ale napravil a zneškodnil Jánošovu šanci. V 66. minutě vystřídal Sáček Kozáka a do útoku se přesunul Adam Hložek, který se o pár vteřin později protáhl přes dva hráče a těsně před Laštůvkou dloubl míč. Gólman Ostravy se ale nenechal nachytat a šanci Hložka vychytal.

V následujících minutách byla lepším týmem Sparta, šance ale chyběly. Už se zdálo, že utkání skončí nerozhodně a bude se prodlužovat, když v 88. minutě fauloval Kaloč ve vápně. Rozhodčí nařídil pokutový kop a Kaloče po druhé žluté kartě vyloučil. Penalty se ujal Dávid Hancko, který proměnil penaltu i v posledním zápase proti Zlínu. Hanciho střela směřovala do levého dolního rohu branky. Gólman Baníku vystihl správný směr, ale střela byla tak prudká, že neměl šanci. Sparta tak porazila Baník 1:0 a postupuje do čtvrtfinále MOL Cupu.