Přemožitel Slavie z Midtjyllandu míří na Alfield Road. Mají můj respekt, přiznal kouč Liverpoolu Klopp

(zdroj: reuters.com, xxstringerxx xxxxx)

Úřadujícího anglického mistra čeká na Anfield Road ambiciózní soupěř. Dánský Midtjylland, kterého si čeští fanoušci pamatují zejména z dvojzápasu s pražskou Slavií, se v rámci základní skupiny Ligy mistrů utká s Liverpoolem. Přesto, že dánský celek v minulém utkání proti italské Atalantě Bergamo prohrál čtyřbrankovým rozdílem, podle Jurgena Kloppa nečeká jeho svěřence lehká práce.

„Ve spoustě věcech byl zápas s Atalantou uspokojivý, navzdory výsledku. Udělali jsme spoustu chyb, které nesmíme dělat v utkání ať už Ligy mistrů nebo dánské ligy dělat. Ale pokud dokážeme eliminovat jejich útok a nenechat se otevřít, uděláme velký krok,“ komentoval předchozí utkání nejprestižnější klubové soutěže i plány na Liverpool trenér Midtjyllandu Brian Priske.

„Viděl jsem několik utkání Midtjylland a musím přiznat, že ta porážka 4:0 (proti Atalantě Bergamo pozn. red.) nebyla jejich typickým zápasem,“ řekl Klopp. „V době, kdy jsem měl trenérskou pauzu jsem chtěl zajet podívat se na to, jak pracují, protože mají zajímavou vizi – ale nakonec jsem podepsal v Liverpoolu, takže jsem nedorazil. Ale i před pěti lety byli zajímavým klubem, mají můj respekt,“ dodal německý stratég.

Náhrada za Van Dijka nalezena

Ten o víkendovém kole anglické Premier League proti Sheffieldu United konečně našel optimální náhradu za zraněného stopera Virgila Van Dijka, který bude Reds chybět do konce sezóny. Holandského středního obránce dočasně nahradí Fabinho, který obvykle nastupuje na pozici defenzivního záložníka. „Nemůžeme popřít, že nám Virgil bude chybět, ale Fabinho je skvělá náhrada. Nepotřebujeme měnit způsob, jakým hrajeme, ale bude nám pořád chybět – je to přecijen jeden z nejlepších na světě,“ komentoval celou situaci brankář Alisson.

Liverpool v minulém klání Ligy mistrů narazil na Ajax Amsterdam, nad kterým až nečekaně při pohledu na průběh utkání zvítězil nejnižším možným rozdílem. „Minulý týden pro nás nebyl nejlepším. Nějáké věci se nám nelíbily,“ řekl Klopp. „Teď je tu však Evropa, Ligy mistrů, Anfield. Soutěž, kterou milujeme. Uvidíme jak daleko se dokážeme dostat,“ přiznal..

A jaký je recept na výhru proti Dánům? „Pardon, to je soukromé,“ řekl s úsměvem německý kouč na tiskové konferenci. „Víme, jak se Midtjylland prezentuje, kvalitní střed zálohy, fyzicky v útoku, uvidíme,“ dodal.