Premier League je u konce, Liverpool zvítězil, West Ham nesestupuje

V týmu West Hamu se daří českému fotbalistovi Tomáši Součkovi. Tomu před koncem ligy hrozilo, že s týmem sestoupí z Premier League, a nebude tak uplatněna dohoda na jeho setrvání v klubu.

Ve 37. kole anglické ligy, které bylo předposlední, se West Hamu však povedlo remizovat na hřišti třetího Manchesteru United. Tím setrvali na 15. místě tabulky a mají náskok 4 body před Aston Villou a Watfordem. I kdyby poslední zápas prohráli, již jim nehrozí sestup.

iZdroj fotografie: fans-store.ru

Souček je nejdražším českým hráčem

V zápase se mohli hráči West Hamu uklidnit již na konci první půle, kdy po odpískané ruce Paula Pogby v pokutovém území Manchesteru byla nařízena penalta. Tu proměnil Michail Antonio, pro nějž to byla již 8. trefa v posledních 6 zápasech. Krátce po zahájení druhého poločasu sice Manchester, kterému stačí v posledním zápase remizovat, aby postoupil do Ligy mistrů, srovnal, ale další góly již nepadly.

Tomáš Souček se trvalým přestupem do West Hamu stal nejdražším českým přestupem do zahraniční ligy. České Slavii nakonec West Ham za bývalého hráče sešívaných, Viktorie Žižkov či Slovanu Liberec zaplatí přes 520 milionů korun.

iZdroj fotografie: standard.co.uk

Liverpool získal pohár bez přítomnosti fanoušků

Vynikající Liverpool si uhájil první příčku tabulky, když dokázal porazit Chelsea 5:3. Díky tomu se hráči po zápase mohli radovat z celkového vítězství a převzít si pohár mistrů.

• pro Liverpool je to první vyhraná sezona Premier League od sezony 1989-1990
  • rekordně dokázali posbírat 31 výher, přičemž ještě jim zbývá poslední zápas

Tým Jürgena Kloppa zvládl zajímavý zápas s Chelsea pojistit v 84. minutě náskokem dvou gólů a je pouze 1 bod od vyrovnání rekordu z minulé sezony. To nakonec skončili se ziskem 97 bodů druzí za Manchesterem City. Liverpool si pohár převzal na prázdném stadionu Anfield, jelikož se všechny zápasy anglické ligy musí hrát za současné situace bez diváků.