Překvapivý přestup. Hvězdný Ansu Fati opouští Barcelonu, bude hrát v Anglii

Poslední den přestupového okna nabídnul řadu překvapivých přestupů. Tím nejzajímavějším je však transfer hvězdného talentu Barcelony Ansu Fatiho do Premier League.

i Zdroj fotografie: Brighton Hove Albion
                   

V uplynulém ročníku patřil mezi opory katalánského klubu. Za Barcelonu nastoupil v domácí soutěži do 36 utkání a sedmi vstřelenými brankami a čtyřmi asistencemi výrazně přispěl k zisku mistrovského titulu. Přesto se dvacetiletý záložník Ansu Fati s Camp Nou na čas loučí, zbytek aktuálního ročníku totiž stráví v anglické Premier League. Španělský reprezentant bude hostovat v Brighton & Hove Albion.

Fatiho v aktuálním ročníku trápilo nízké herní vytížení. Talentovaného křídelníka totiž vytlačil ze sestavy teprve šestnáctiletý střelec Lamine Yamal, kterému Xavi dal v úvodních třech kolech přednost. Fati tak dosud do zápasů naskakoval jen v pozici žolíka pro závěrečné minuty a odehrál jen 47 minut. Podle trenéra Brightonu Roberta De Zerbiho jde o výrazné posílení pro zbytek ročníku. „Je to pro nás velký úspěch na přestupovém trhu,“ uvedl.

iZdroj fotografie: Brighton Hove Albion

Jsem si jistý, že Ansu nám pomůže dosáhnout nového cíle a my mu můžeme pomoci dostat se zpět na nejvyšší úroveň, kde si zaslouží být,“ doplnil italský stratég. Podle technického ředitele Davida Weira je dvacetiletý křídelník stále jedním z největších talentů. „Je to jeden z nejlépe hodnocených mladých hráčů na světě. Navzdory svému věku přichází s působivým množstvím zkušeností jak z domácího prostředí, tak z evropských soutěží,“ pokračuje na adresu odchovance barcelonské akademie La Masia.

Další dílek do ambiciózní skládačky

Podle Weira příchod v poslední den přestupového okna jen podtrhuje vysoké ambice Brightonu pro aktuální ročník. „Letošní ročník je nejambicióznější v historii klubu. My jsme opravdu rádi, že nám v něm pomůže hráč Ansuových kvalit. Dáváme mu šanci, chceme, aby se sžil s týmem a zvykl si na spolupráci s Robertem De Zerbim. A samozřejmě se těšíme, až ho uvidíme na hřišti v našem dresu,“ dodal.

Pro Brightonu jde o osmou letní posilu. Do klubu již dříve dorazil Joao Pedro z Watfordu, Carlos Baleba z Lille, Igor z Fiorentiny nebo James Milner z Liverpoolu. Kádr trenéra Roberta De Zerbiho naopak opustily tři výrazné tváře. Za Moisése Caiceda a Roberta Sáncheze zaplatila Chelsea dohromady celkem 139 milionů euro (3,3 miliardy korun). Středopolaře Alexise Mac Allistera získal Liverpool za zhruba 42 milionů euro (zhruba miliarda korun).

Dokáže se Ansu Fati v Brightonu nadále rozvíjet?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články