Překvapivý odchod do exotické destinace. Pražskou Spartu opouští rychlonohý křídelník, naopak produktivní kanonýr zůstává

Pražská Sparta hlásí první zimní odchod. Letnou opouští rychlonohý švédský reprezentant, který kývnul na nabídku japonského celku

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

V loňském ročníku patřil k základním stavebním kamenům kádru pražské Sparty a jeho deset branek a šest asistencí pomohlo klubu z Letné k celkovému druhému místu. Na podzim nastoupil ke dvaadvaceti utkáním, ve kterých zaznamenal pět branek mimo jiné do sítě Monaka nebo Rapidu Vídeň. Přesto se nyní švédský reprezentant David Moberg Karlsson s historicky nejúspěšnějším českým klubem loučí.  

Sparta se totiž dohodla na Karlssonově přestupu s šestým týmem uplynulého ročníku japonské nejvyšší soutěže Urawa Red Diamonds. „Oba kluby se dohodly na přestupu sedmadvacetiletého hráče, k dokončení transferu chybí už jen administrativní detaily a Davidova zdravotní prohlídka. Davide, děkujeme za Tvoje účinkování ve Spartě a přejeme Ti hodně štěstí do budoucna,“ prohlásila klub na svých webových stránkách.

iZdroj fotografie: Reuters

Klub, který v uplynulém ročníku získal prestižní japonský Císařský pohár, by měl podle informací serveru Mercatosphera zaplatit za sedmadvacetiletého Švéda zhruba milion eur, tedy asi 25 milionů korun. „Je mi ctí, že jsem mohl podepsat smlouvu s největším klubem v Japonsku. Těším se, až budu mít na sobě dres Urawa Reds a zahraju si před skvělými fanoušky a příznivci na zaplněném stadionu Saitama,“ uvedl Karlsson při svém příchodu.

Karlsson, který na Letnou přišel v prosinci 2018 ze švédského Norrkopingu, tak uzavřel svůj statistický účet v české nejvyšší soutěži při 71 odehraných ligových utkáních, ve kterých nasázel celkem 19 branek včetně hattricku. Pro pražskou Spartu tak jde již o druhou změnu v kádru ještě před oficiálním započetím zimního přestupového okna, které startuje na začátku ledna.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Naopak pro setrvání se Sparta rozhodla v případě útočníka Matěje Pulkraba, o kterého podle informací deníku Sport usiloval polský Raków Częstochowa. Svěřence trenéra Pavla Vrby navíc posílil jednadvacetiletý útočník Tomáš Čvančara, který na podzim zářil v dresu Jablonce. Sparta podle informací deníku Sport za mládežnického reprezentanta zaplatila mezi deseti a patnácti miliony korun.

Zdroj: AC Sparta Praha, Urawa Reds, iSport

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“