Překvapení pro Pardubice. Po prohraném derby vyhořeli i v domácím poháru, dál postupuje druholigista

Fotbalisté Pardubic nedokázali napravit víkendovou ligovou prohru a v letošním ročníku nebudou dále pokračovat ani v domácím poháru. Svěřenci trenéra Jiřího Krejčího po prohře ve východočeském derby proti Hradci Králové podlehli dvěma góly také Vysočině Jihlava.

i Zdroj fotografie: FC Vysočina Jihlava
                   

Jedeme do Jihlavy proto, abychom vyhráli a postoupili. Vidíme to jako možnost dostat se na vítěznou vlnu, mohlo by nám to pomoci i v dalších ligových bojích,“ prohlašoval před utkáním trenér východočeského celku, který o víkendu prohrál proti Hradci Králové, Jaroslav Novotný. Pardubice však do utkání nevstoupili vůbec dobře a již po 11. minutách inkasovali. Po přeném pasu se sám před brankářem ocitl jihlavský Luis Arroyo a z bezprostřední blízkosti brány se nemýlil.

Pardubice po zbytek poločasu nenalezli klíč k překonání jihlavské obrany a výraznější tlak přišel až ve druhé půli. Přesto opět skórovala domácí Jihlava. V 56. minutě se ocitl u míče po několika odrazech Miroslav Tureček, který dokázal propasírovat míč mezi tři tyče. Východočeši v závěru ještě sahali po snížení stavu, ale jejich rány ztroskotali na skvěle chytajícím brankáři Jágrikovi.

Závěrečnou frustraci navíc zpečetila čtyři minuty před koncem červená karta hostujícího Filipa Čiháka a aktuálně třináctý celek ligové tabulky se tak s domácím pohárem loučí. „Musím za dnešní výkon hráče pochválit, splnili všechno, co jsme si řekli a vstoupili do utkání s velkým nasazením. Byli jsme odměněni za naši práci, ač Pardubice dokazovaly svoji kvalitu. Ale my jsme se dokázali dvakrát prosadit a za to jsem rád,“ prohlásil po utkání kouč Jihlavy Jan Kameník.

Ten po utkání chválil také obranou linii, která dokázala proti prvoligovému celku udržet nulu. „Jsem spokojený i s nulou, do defenzivy jsme předvedli slušný výkon i když Pardubice byly schopné prokázat svoji kvalitu. Náš brankář Adam Jágrik svou pracovitost a poctivost, s jakou přistupuje k tréninkovému procesu, potvrdil i v zápase,“ dodal. Pardubice se tak nyní musí soustředit jen na ligovou soutěž, v neděli je totiž čeká aktuálně první celek tabulky – Viktoria Plzeň.

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články