Překvapení pro Pardubice. Po prohraném derby vyhořeli i v domácím poháru, dál postupuje druholigista – SportyŽivě

Překvapení pro Pardubice. Po prohraném derby vyhořeli i v domácím poháru, dál postupuje druholigista

Fotbalisté Pardubic nedokázali napravit víkendovou ligovou prohru a v letošním ročníku nebudou dále pokračovat ani v domácím poháru. Svěřenci trenéra Jiřího Krejčího po prohře ve východočeském derby proti Hradci Králové podlehli dvěma góly také Vysočině Jihlava.

i Zdroj fotografie: FC Vysočina Jihlava
                   

Jedeme do Jihlavy proto, abychom vyhráli a postoupili. Vidíme to jako možnost dostat se na vítěznou vlnu, mohlo by nám to pomoci i v dalších ligových bojích,“ prohlašoval před utkáním trenér východočeského celku, který o víkendu prohrál proti Hradci Králové, Jaroslav Novotný. Pardubice však do utkání nevstoupili vůbec dobře a již po 11. minutách inkasovali. Po přeném pasu se sám před brankářem ocitl jihlavský Luis Arroyo a z bezprostřední blízkosti brány se nemýlil.
Pardubice po zbytek poločasu nenalezli klíč k překonání jihlavské obrany a výraznější tlak přišel až ve druhé půli. Přesto opět skórovala domácí Jihlava. V 56. minutě se ocitl u míče po několika odrazech Miroslav Tureček, který dokázal propasírovat míč mezi tři tyče. Východočeši v závěru ještě sahali po snížení stavu, ale jejich rány ztroskotali na skvěle chytajícím brankáři Jágrikovi.

Závěrečnou frustraci navíc zpečetila čtyři minuty před koncem červená karta hostujícího Filipa Čiháka a aktuálně třináctý celek ligové tabulky se tak s domácím pohárem loučí. „Musím za dnešní výkon hráče pochválit, splnili všechno, co jsme si řekli a vstoupili do utkání s velkým nasazením. Byli jsme odměněni za naši práci, ač Pardubice dokazovaly svoji kvalitu. Ale my jsme se dokázali dvakrát prosadit a za to jsem rád,“ prohlásil po utkání kouč Jihlavy Jan Kameník.

Ten po utkání chválil také obranou linii, která dokázala proti prvoligovému celku udržet nulu. „Jsem spokojený i s nulou, do defenzivy jsme předvedli slušný výkon i když Pardubice byly schopné prokázat svoji kvalitu. Náš brankář Adam Jágrik svou pracovitost a poctivost, s jakou přistupuje k tréninkovému procesu, potvrdil i v zápase,“ dodal. Pardubice se tak nyní musí soustředit jen na ligovou soutěž, v neděli je totiž čeká aktuálně první celek tabulky – Viktoria Plzeň.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 322 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit