Předvánoční dárek od Slavie? Lepší načasování jsem si nemohl přát, hlásí po podpisu záložník

Tuzemská nejvyšší fotbalová soutěž startuje až za dva měsíce, přesto vedení pražské Slavie pilně pracuje na složení kádru prvního týmu.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Na podzim v červenobílém dres předváděl skvělé výkony, pomohl svému mužstvu ke druhé příčce a vysloužil si prodloužení svého stávajícího kontraktu. Slovenský záložník Jakub Hromada bude kmenovým hráčem sešívaných minimálně do léta 2025. Podle sportovního šéfa Slavie Jiřího Bílka je šestadvacetiletý středopolař pro kádr trenéra Jindřicha Trpišovského velmi ceněným hráčem.

Kuba si prodloužení smlouvy jednoznačně zaslouží. Pro naše řady je to zejména z pohledu defenzivy neskutečně užitečný hráč. Neustále sleduje okolní hru a dokáže odbourávat útoky soupeře. Jsme moc rádi, že s námi bude pokračovat i nadále,“ uvedl po podpisu smlouvy Bílek na stránkách klubu. Sám Hromada, který v klubu působí od roku 2017, přiznal, že pro něj jde o nejlepší předvánoční dárek.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Jednoznačně, lepší načasování jsem si nemohl přát. Jsem rád, že se všechno stihlo ještě před nadcházející dovolenou. Teď už je jen na mně, abych ukázal, že na to mám a že by to třeba ještě nemusela být poslední smlouva ve Slavii. Když se ohlédnu za tím, čím vším jsem si musel projít, mám z podpisu o to větší radost,“ dodal Slovák, který dříve působil v mládeži italského Juventusu, Janova, Sampdorie a Pro Veecelli 1892. Zahrál si také za slovenskou Senici, Viktorii Plzeň a Slovan Liberec.

Hromada: Důvěru splatím na hřišti

Mám velikou radost, že jsme se s vedením dohodli a po více než pěti letech v Edenu tady můžu zůstat ještě o dva déle. Cením si toho, že o mě má klub zájem, cítím se tu skvěle. Doufám, že důvěru splatím na hřišti,“ dodává Hromada, který přitom do nové sezóny vstupoval spíše v roli hráče do rotace. Přesto se vypracoval mezi stěžejní opory týmu, což potvrdil také brankou v derby proti pražské Spartě.

Člověk nikdy nesmí přestat věřit a makat. Byl bych blázen, kdybych o svou šanci nezabojoval,“ zakončil pro klubový web slovenský reprezentant, který zatím v dresu pražské Slavie nasbíral 85 startů, ve kterých zaznamenal tři branky a stejný počet asistencí. Za sešívané slavil tři mistrovské tituly a dvě vítězství v domácím poháru.

Zasloužil si Jakub Hromada svými výkony novou smlouvu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články