Předčasný konec kariéry? Ibrahimovićovi hrozí až tříletá stopka ze strany FIFA

Zdroj fotografie: Reuters

Když před několika týdny oznámil devětatřicetiletý kanonýr svůj reprezentační návrat, fanoušci švédského národního týmu zaplavily sociální sítě nadšenými ohlasy. Reprezentační kariéře Zlatan Ibrahimović však může zabránit FIFA, která hrozí útočníkovi AC Milán až tříletým distancem.

„Hlava je někdy rychlejší než nohy, ale cítím se výborně a pokaždé, když jdu na hřiště, jsem jako malý kluk, co si poprvé kope s míčem. Kdyby záleželo na hlavě, neskončím nikdy. Nejsem stejný hráč jako dřív, ale pořád mám svou výkonnost,“ prohlásil Ibrahimović po svém návratu do reprezentačních barev. „Vedle toho, čím nám dokáže pomoci na hřišti, má i úžasné zkušenosti, které může předat spoluhráčům,“ prohlásil kouč Janne Anderson.

Zdroj fotografie: Reuters

Ten však nemá jistotu, že bude moci s devětatřicetiletým kanonýrem počítat i v nadcházejících utkáních národního týmu. Podle informací Football Italia Ibrahimović riskuje sankce, které jsou způsobeny pravidlem o zákazu vlastnění sázkových kanceláří fotbalisty. Ten s odvoláním k serveru Aftonbladet informuje, že maltská firma švédského útočníka Unknown AB vlastní akcie zaručující desetiprocentní podíl v sázkové kanceláří Bethard.

Podle pravidel FIFA a UEFA tak hrozí bývalému útočníkovi Barcelony, Interu Milán nebo Manchesteru United pokuta ve výši sto miliónů eur (2,5 miliardy korun) nebo zákaz jakékoli činnosti spojené s fotbalem na maximálně tři léta. V případě, že by se fotbalová federace skutečně rozhodla pro tuto možnost, Ibrahimović by nesměl nastoupit v utkáních švédského národního týmu, v Evropské lize ani v rámci ligových utkání Serie A za AC Milán. 

Jak prozradil generální tajemník Švédské fotbalové federace Hakan Sjostrand pro deník Sportbladet, žádná diskuse s Ibrahimovićem na toto téma aktuálně neprobíhá. „Nediskutovali jsme o tom se Zlatanem. Nemyslím na možné sankce, ale chtěl bych od FIFA trochu jasnější ohledně jejích předpisů, protože existuje nejednoznačnost v tom, jak by měly být vykládány,“ prohlásil.