Pražská Sparta hlásí výrazné posílení. Zkušený středopolař se vrací na hřiště – SportyŽivě

Pražská Sparta hlásí výrazné posílení. Zkušený středopolař se vrací na hřiště

Po téměř třech měsících hlásí devětadvacetiletá opora záložní řady pražské Sparty dobrou zprávu. Reprezentační středopolař Ladislav Krejčí se po prodělání závažného onemocnění vrací zpět na fotbalové trávníky.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Plicní embolie. Tak zněla diagnóza, která na začátku srpna zastavila zkušeného záložníka Ladislava Krejčího ze hry. Vzhledem k život ohrožujícímu onemocnění se devětadvacetiletý hráč pražské Sparty na několik týdnů odmlčel z fotbalového světa, nyní se však vrací. A podle svých slov silnější než dříve. „Fyzicky i psychicky se cítím dobře. Po psychické stránce je to mnohem lepší než na začátku,“ prohlásil pro klubový web.
Předtím jsem nad tím pořád přemýšlel, proč se to stalo, jaká byla příčina. Ale teď už se tím nezabývám, nemyslím na to. Už je to pryč. Co se týče fyzické stránky, veškerá příprava byla individuální, dal jsem si tedy tréninky bez balonu, pak i s míčem. Dělal jsem pro udržení kondice všechno, co bylo možné,“ prohlásil Krejčí, který se od prvních chvil po uzdravení udržoval v kondici tak, aby nenabral tréninkové manko.


iZdroj fotografie: Reuters

Hodně lidí mi pomáhá, naši fyzioteraputi, doktoři a kondiční trenéři dělají maximum, abych se mohl co nejrychleji vrátit. Jakmile dostanu zelenou, budu fyzicky připravený, žádné tréninkové manko bych mít neměl,“ dodal pro klubový web Krejčí, který od svého návratu na Letnou z italské Boloni odehrál jednatřicet utkání, ve kterých zaznamenal šest branek a sedm asistencí.

Podle vedoucího kondiční přípravy hráčů pražské Sparty Bena Ashworta, který působil i v londýnském Arsenalu. Podle něj se Krejčí může zapojovat do všech tréninkových aktivit, které jsou nekontaktní. „Jakmile mu to doktoři povolí, měl by být plně připravený na návrat,“ míní. „Jeho problém byl u fotbalisty neobvyklý, takže při jeho návratu jsme opravdu opatrní,“ dodává fyzioterapeut, který dříve pracoval i s olympioniky nebo ragbisty.

Pro něj už to určitě musí být trochu frustrující, ale už to snad nebude dlouho trvat. Na kontrolu u specialisty by měl jít za dva týdny a pak by se mohl zapojit naplno,“ zakončil pro klubový web.

Zdroj: AC Sparta Praha, Transfermarkt

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně