Pražská Sparta hlásí pokračování zkušeného tahouna

Zdroj: Reuters

Před několika málo dny ho po jeho vystoupením pochválil i legendární německý brankář Manuel Neuer. Nyní je jisté, že si fanoušci pražské Sparty mohou užívat výkony třiatřicetiletého brankáře Florina Nity i nadále.

Rumunskému reprezentantovi končila v létě smlouva a dlouho se spekulovalo, zda na Letné zůstane. Odchovanec Steauy Bucureșt přišel do Sparty v létě 2018 jako náhrada za slovenského golmana Martina Dúbravku, který hájí barvy Newcastlu United. Takřka ihned se stal jedničkou a vystřídal jej v loňském roce až Milan Heča. Po jeho chybách však dostal opět šanci Nita a svými výkony si jasně řekl o setrvání v rudém dresu.

Dříve se v rumunských médiích spekulovalo i o přestupu do anglického Wolverhamptonu Wanderers, nyní je však jasná, že Nita setrvá ve Spartě minimálně do léta 2023.

Je to pro mě skvělý krok, pro moji rodinu také a doufám, že budu pokračovat v podobných výkonech. Rozhodnutí pokračovat jsem probíral i se svou rodinou a jsem moc rád, že ve Spartě zůstávám další dva roky,“ prohlásil pro klubový web dvojnásobný vítěz rumunské ligy, který v loňské sezóně získal na Letné i svou první zahraniční trofej – český fotbalový pohár. Nita přesto doufá, že ten nebude poslední sparťanskou trofejí a touží i po účasti v nejprestižnější klubové soutěži světa.

„Chci, abychom dosáhli dobrých výsledků. Chtěl bych tady zažít Ligu mistrů, proč ne,“ dodal pro sparta.cz. Zároveň poděkoval i fanouškům, kteří jej dlouhodobě podporují. Před několika hodinami dokonce klub uveřejnil video se vzkazy příznivců rumunského brankáře, kteří jsou seskupeni pod názvem Florin Nita gang.„Chtěl bych jim poděkovat, protože oceňují moji práci a dávají najevo, jak mě mají rádi. Doufám, že spolu budeme mít i nadále dobrý vztah. Ještě jednou děkuju!“ zakončil.