Pražská Sparta hlásí novou zahraniční posilu

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Pražská Sparta hlásí po příchodu exlibereckého Jakuba Peška již druhou letní posilu. Kádr trenéra Pavla Vrby posílí zahraniční posila, z dánského Aarhusu přichází šestadvacetiletý levý obránce Casper Højer. 

Podle informací iDnes.cz zaplatila pražská Sparta za dánského mládežnického reprezentanta zhruba 18 miliónů korun a ten tak bude moci vůbec poprvé v kariéře bojovat o účast svého klubu v předkole Lize mistrů. „Casper je již vyhraný, zkušenější typ obránce s vyváženou ofenzivní a defenzivní činností,“ komentoval jeho příchod pro klubový web sportovní ředitel Letenských Tomáš Rosický.

„Obsáhne celou délku hřiště, je aktivní, zapojuje se do kombinace a dostává se i do koncovky. Má velmi dobrou kopací techniku, hraje se zarputilostí a je vidět, že chce každý zápas vyhrát. Chceme být více produktivní ze stran, a zároveň chceme, aby nám tuto produktivitu nepřinášeli pouze ofenzivní hráči,“ dodává pro sparta.cz na adresu Højera, který se v letošní sezóně podílel na každí páté brance svého mužstva.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

Dánský obránce věří, že v dresu Sparty se mu podaří nejen zasáhnout do evropských pohárů, ale i pokořit sešívané a získat zpět na Letnou po osmi letech mistrovský titul „Samozřejmě je to velký krok pro mě, mou rodinu i okolí. Je to pro mě opravdu velký moment. Jsem moc šťastný a nadšený, že tu mohu být,“ prohlásil po podepsání tříleté smlouvy.

„Sparta je velký klub, který obvykle hraje evropské poháry a bojuje o titul. Chci vyhrát ligu a bylo by mi opravdu velkým potěšením toho dosáhnout ve Spartě,“ dodává Højer, který v dresu dánského Aarhusu nastoupil v průběhu tří a půl roku k více než stovce utkání, ve kterých zaznamenal 12 branek a na další tři desítky přihrál. Trefil se i proti Midtjyllandu, který je potenciálním soupeřem Sparty ve druhém předkole Ligy mistrů.

„Abych byl upřímný, neřeším, jestli potkáme Midtjylland. Pokud se nepletu, ve hře jsou tři týmy. Můžeme narazit na Rapid Vídeň, Midtjylland a Galatasaray. Uvidíme, koho dostaneme, ale pojďme postoupit do dalšího kola,“ prohlásil pro sparta.cz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka