Pražská Slavia vstupuje do evropských pohárů proti německému Unionu. Na co si podle Trpišovského musí dát pozor? – SportyŽivě

Pražská Slavia vstupuje do evropských pohárů proti německému Unionu. Na co si podle Trpišovského musí dát pozor?

Fotbalisty pražské Slavie již dnes čeká vstup do základní skupiny premiérové Evropské konferenční ligy. Svěřenci Jindřicha Trpišovského narazí na německý Union Berlín, který si zahraje evropské poháry po dlouhých dvaceti letech.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Přesto bude podle Trpišovského sedmý tým uplynulého ročníku německé Bundesligy těžkým oříškem. „Je to typický bundesligový tým. Za poslední dva roky s nimi máme zkušenosti, ať to byl Leverkusen nebo Borussia Dortmund. Union si loni v Bundeslize zajistil účast v Evropě, což hovoří samo za sebe v té soutěži. Skončil jedno místo za Leverkusenem, se kterým jsme loni hráli. Je to tým, který v té soutěži uspěl a napovídá tomu i jejich herní styl. Jsou pracovití, disciplinovaní, takticky na výši a v podstatě hrají v jednom rozestavení, které mají zažité,“ nastínil.
Union navíc na rozdíl od sešívaných netrápí zranění ani ztráta formy. „I sestava a rozestavení se blíží loňské sezoně. Jsou sehraní a organizovaní, hlavně velice pracovití. Je to tým, který je silný ve středu hřiště, po zisku hřiště vyráží do protiútoku. Nahoře mají dva vysoké, ale typologicky odlišné útočníky. Musíme si dát pozor na ztráty míče ve středu hřiště a na protiútoky soupeře, což je podobné jako dva týmy, se kterými jsme hráli předtím,“ zdůrazňuje Trpišovský.


iZdroj fotografie: Reuters

Kouč sešívaných navíc zdůrazňuje, že i přes letitou prodlevu německého celku v evropských pohárech odehraje v sezóně víc náročných utkání než jeho svěřenci. „Union možná nemá takové zkušenosti, ale hraje každý týden bundesligové zápasy s Bayernem Mnichov, Dortmundem, Leverkusenem. Jsou to všechno zápasy týmů na stejné úrovni. Kdybych měl počítat takhle těžké zápasy během sezony, tak jich odehrají víc,“ pokračuje.

V týmu dnešního soupeře působil v loňském ročníku na hostování také bývalý útočník Slavie Petar Musa, který sešívaným nastínil taktické plány soupeře. „I to, jak se loni v Bundeslize prezentovali, jak hráli a na jaké jsou úrovni, o čemž máme zprávy i od Petara Musy, tak si myslím, že mají zkušeností hodně. V tom bych žádný rozdíl nehledal. Jak říkám, vždycky se rozhodne v den zápasu a rozhodne aktuální rozpoložení, pohoda a složení tým,“ zakončil.

Premiérové utkání pražské Slavie v nové Evropské konferenční lize začíná v Edenu od 18:45 a přímým přenosem jej bude vysílat stanice Sport 2.

Zdroj: uefa.com, slavia.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 189 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace