Pražská Slavia utratila za další posilu přes 60 milionů korun

Příchod posily s pořadovým číslem pět hlásí pražská Slavia. Který hráč přišel klubovou kasu na více než 60 milionů korun?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Pět. Tolik posil již v zimním přestupovém období, které končí za dva týdny, přivedla pražská Slavia. Do Edenu zamířil zkušený záložník Bohemians 1905 Petr Hronek a mladoboleslavský křídelník David Pech. Sešívaný dres oblékne také stoper Igoh Ogbu z norského Lillestromu. Kmenovým hráčem klubu se stal také talentovaný křídelník Babacar Sy, který však obratem zamířil hostovat do Teplic. Pátou posilu představilo vedení červenobílých během soboty.

Kádr trenéra Jindřicha Trpišovského posílí jeden z nejvýraznějších talentů současnosti Christos Zafeiris. Řecký rodák reprezentující v mládežnických kategoriích Norsko přišel klubovou kasu na více než 60 milionů korun. „Věříme, že Christos bude pro Slavii platnou posilou. Je mu devatenáct let, už tak zajímavé fotbalové dovednosti bude moci u nás ještě zdokonalit,“ dodal na jeho adresu sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Zafeiris přichází po úspěšné sezóně za norský Haugesund, v jehož dresu nasbíral 4 góly a 5 asistencí ve 29 utkáních. Bílek věří, že dokáže napodobit další obdobně nákladné posily ze severu Evropy. „Doufáme, že půjde ve stopách Alexandera Baha a Aihama Ousoua, kteří se na naše prostředí perfektně aklimatizovali. Věříme, že získáváme typologii hráče, rychlého a důrazného záložníka, která trenérskému týmu umožní ještě víc variovat při tvoření sestavy,“ věří.

Zafeiris: Těším se na zkušenosti

Sám devatenáctiletý středopolař přiznává, že první pocity z Edenu jsou skvělé. „Nemůžu se dočkat, až začnu. Slavia je skvělý klub, mám radost, že jsem tady a těším se na zkušenosti, které tu získám,“ doplňuje s tím, že trenérský štáb by měl pomoci jeho rozvoji. „Těším se, jak se tu budu rozvíjet. Bude to skvělé, myslím, že pro mě je to ideální krok. Těším se, až začnu trénovat. Dostanu se do pohody, poznám všechny v týmu a budu se soustředit jen na svoji hru,“ zdůrazňuje nová akvizice vedoucího ligového celku.

Osobní cíl je podle něj jasný. „Chci ukázat lidem, že jsem dobrý hráč, že můžu hrát od začátku a být důležitým hráčem týmu. Týmové cíle jsou vždycky se snažit vyhrávat. Dostat se do Ligy mistrů a hrát v Evropě. Taky vyhrát ligu a pohár,“ zakončil pro klubový web. Zafeiris by se mohl poprvé objevit na hřišti již v sobotu, kdy Slavia míří k ligovému duelu do Pardubic.

Je Zafeiris vhodnou posilou pro Slavii?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články