Pražská Slavia hlásí nové posily. Koho si vyhlédnul kouč Jindřich Trpišovský?

Vedoucí celek české nejvyšší soutěže a úřadující šampión hlásí hned trojici nových posil. Do kádru kouče Jindřicha Trpišovského míří hned trojice hráčů.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Červenobílí mají za sebou úspěšnou podzimní část, a i přes potíže způsobené četnou marodkou dokázali postoupit do jarní části Evropské konferenční ligy a s bodovým náskokem vedou i tuzemskou nejvyšší soutěž. Přesto vedení pražské Slavie nelení a dokončilo příchod hned trojice nových posil. Kmenovým hráčem sešívaných se stal ukrajinský stoper Maksym Talovjerov z Českých Budějovic a další dvě nová jména.

Jsem pyšný, že budu hrát za takový tým jako je Slavia. Pro mě je to jednoznačně nejlepší tým v Česku. Jsem moc rád, že jsem tady,“ prohlásil Talovjerov po podpisu smlouvy. „Mám cíl vyhrát všechny poháry a vyhrávat každý zápas. Můj osobní cíl je vyhrát Ligu mistrů,“ dodal jedenadvacetiletý stoper, který podepsal se sešívanými pětiletou smlouvu. Červenobílí však představili i dvě nové posily z druhé ligy.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Do Edenu zamířil čtyřiadvacetiletý záložník Filip Blecha, který naposledy působil ve Vlašimi. „Filip je za mě nejlepší hráč druhé ligy. Už měl i nabídku během podzimu, aby šel hrát ligu, ale nakonec jsme se domluvili na pokračování. Naštěstí pro nás. Do Slavie jsem ho jednoznačně doporučil,” prohlásil kouč Vlašimi Martin Hyský. Podle sportovního šéfa Slavie je však otazníkem, zda Blecha vzhledem k šíři kádru nezamíří na hostování.

Pro naši strategickou spolupráci s Vlašimí považujeme za důležité, aby její nejlepší hráči měli šanci probojovat se do kádru Slavie. Jedná se tak o důležitý signál pro naše mladé hráče ve Vlašimi. Filip Blecha odjede s A-týmem na soustředění do Portugalska, po kterém se rozhodne o jeho další nejbližší budoucnosti,“ uvedl Bílek. „Jsem strašně šťastný, doufám, že se ve Slavii chytím a budu s ní bojovat o tituly a poháry,“ dodal sám Blecha.

Sešívaní získali do svých řad i devatenáctiletého záložníka Marka Ichu z Táborska, který obratem míří na hostování. „Marek Icha je hráčem do budoucnosti. V Táborsku ve svém věku ukázal svou kvalitu, dostal se do mládežnické reprezentace. Věříme, že další důležité zkušenosti s dospělým fotbalem získá na jaře ve Vlašimi,“ dodal Bílek na adresu mládežnického reprezentanta.

Zdroj: SK Slavia Praha, SK Slavia Praha, SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Řidič zíral tupě před sebe, přesto neviděl semafory s červenou. Nehoda byla nevyhnutelná
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kuriózní trable světového zbrojního průmyslu. Co vše zbrojařům hatí plány a za co vlády vyhazují peníze?
Události247.cz
Události247.cz
Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověký artefakt vyjevil dávnou tajnou zprávu. Objevila se díky staletí starému principu „kouzelného zrcadla“