Pražská Slavia hlásí další posilu. Po evropském šampionátu do Edenu zamířil reprezentant – SportyŽivě

Pražská Slavia hlásí další posilu. Po evropském šampionátu do Edenu zamířil reprezentant

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

To, o čem se ve fotbalových kuloárech během posledních dní spekulovalo je skutečností. Pražská Slavia tak hlásí novou posilu, kádr Jindřicha Trpišovského doplní devětadvacetiletý brankář Aleš Mandous.
O přestupu zkušeného brankáře, který se v českých barvách účastnil i evropského šampionátu, již není pochyb. Pražská Slavia oficiálně oznámila příchod Aleše Mandouse, který v uplynulých třech sezónách hájil branku olomoucké Sigmy. „Aleš Mandous v Sigmě odvedl kus práce, a ne náhodou se v loňské sezóně umístil na druhém místě v počtu vychytaných nul mezi ligovými brankáři,“ pochválil jej sportovní ředitel klubu Ladislav Minář.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zdroj fotografie: Depositphotos

„Za dobu, kterou u nás působil, učinil velký progres, teď by však rád využil příležitosti a přijal novou výzvu v podobě angažmá v mistrovské Slavii,“ dodal. Podle sportovního ředitele Slavie Jiřího Bílka byl zájem o devětadvacetiletého brankáře dlouhodobý. „Patří mezi špičku naší ligy, což potvrdil i nominací na EURO. Věříme, že do našeho brankářského týmu skvěle zapadne a bude platnou posilou pro Slavii,“ prohlásil.

Opačným směrem putuje nejen přestupová částka pohybující se okolo deseti miliónů korun, ale také hráčská kompenzace.  Na roční hostování bez opce totiž na Andrův stadion zamířil čtyřiadvacetiletý brankář Jan Stejskal, o kterého se již dříve nový kouč hanáckého klubu Václav Jílek zajímal. „Věříme, že získá kýžené herní vytížení a po hostování se do Slavie vrátí ještě lepší a zkušenější,“ prohlásil pro klubový web sportovní ředitel sešívaných Jiří Bílek.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zdroj fotografie: Depositphotos

Příchod devětadvacetiletého odchovance plzeňského brankáře by zároveň měl být uvolněním pro možný odchod slávistické jedničky Ondřeje Koláře, o kterého se dlouhodobě zajímají zejména kluby z Francie a Anglie. Přesto se Mandous, který bude případě Kolářova setrvání v Edenu, hájit pozici dvojky na spolupráci s nejlepším ligovým brankářem posledních let těší.

„Ondra Kolář je nejlepší gólman ligy, takže konkurence je tady samozřejmě obrovská. Těším se na spolupráci s ním, protože se od něj mohu hodně naučit, může mi to hodně dát,“ přiznal v rozhovoru pro klubový web. „Slavia je nejlepší tým ligy, pro mě se jedná o výbornou zkušenost a jsem nesmírně rád, že si mě vybrala. Chci pomoci Slavii ke skvělým výsledkům a chci se zlepšovat, což si myslím, že ve Slavii určitě budu,“ zakončil.

zdroj: slavia.cz, transfermarkt.com, sigmafotbal.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 296 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace