Potvrzeno! Marek Suchý bude od nové sezóny hrát bundesligu!

                   

Odchod českého reprezentanta a rovněž zastupujícího kapitána národního celku ze švýcarské Basileje ještě donedávna provázela řada nevyřešených otazníků. Klub se s hráčem sice dohodl na ukončení spolupráce, jelikož se Suchý chtěl v kariéře posunout jiným směrem, nicméně nikdo dopředu nevěděl, kam přesně zkušený stoper vlastně zamíří. Internet doslova zahltily informace o tom, že zájem prý přišel z řady prestižních evropských soutěží a stále probíhají jednání. Ta ale aktuálně konečně skončila a Suchý se nyní může těšit na nové angažmá v německé bundeslize, kde posílí celek FC Augsburg, který je v rámci tamní nejvyšší soutěže pravidelným účastníkem. S jakými ambicemi český rodák do nového klubu přichází?

Přání? Navázat na úspěšné roky ve Švýcarsku

Nyní jednatřicetiletý Marek Suchý bude na Basilej FC vzpomínat určitě jenom v dobrém. Vždyť v jejím dresu strávil více než pět let, během nichž stihl získat hned čtyři ligové tituly a do většiny zápasů nastoupil z pozice kapitána. Odchovanec pražské Slavie se díky svému švýcarskému angažmá vypracoval v elitního českého stopera, který má v základní sestavě reprezentace vedené Jaroslavem Šilhavým jako jeden z mála místo jisté.

Jelikož je momentálně v nejlepších sportovních letech a zkušeností již nasbíral dostatek, bylo načase změnit prostředí a vyzkoušet si některou z pěti nejlepších evropských soutěží, kde by se podle prognóz rozhodně neztratil. Tento sen se mu nakonec plní, stává se posilou Augsburgu, který v uplynulém ročníku skončil na 15. příčce bundesligy. Na novou profesní výzvu reagoval následovně:

„Jsem naprosto spokojený. Už v momentě ukončení mého angažmá v Basileji jsem říkal, že bych si rád vyzkoušel angažmá v jedné z top pěti evropských soutěží. Navíc samozřejmě nebylo jednoduché najít takové místo, které také kvalitou života bude Basileji konkurovat. Každopádně Augsburg v mých očích splňuje všechno.“

Souhra českých fotbalistů vezme za své

V Augsburgu bude Suchý působit společně se záložníkem Janem Morávkem, který v tamním klubu působí již sedm let a podal svému novému kolegovi jen ty nejlepší reference. Klub mu po všech stránkách doporučil a přítomnost dalšího českého rodáka byla jistě také stěžejním faktorem, proč Suchý na nabídku nakonec kývl. Z Basileje byl totiž zvyklý mít alespoň jednoho člověka s mateřskou češtinou po ruce. Dříve tuto roli plnil brankář Tomáš Vaclík, který posléze přestoupil „za lepším“.

Hned seznámení s představenstvem klubu a realizačním týmem na českého stopera udělalo obrovský dojem:

„Lidé ve vedení mě překvapili svou srdečností, ještě před sportovními otázkami mi doporučovali školy pro děti či dávali tipy na rodinné výlety. Znali veškeré mé statistiky, mluvili s lidmi v Basileji i v Rusku. Neřešili jen sportovní stránku mého angažmá, ale také moje začlenění do kabiny nebo vstřícnost k médiím. Jsem rád, že očividně dostali všude pozitivní reference.“

Marka Suchého si v Augsburgu evidentně velice cení, když o něj mají takovou péči. Doufejme tedy, že jim důvěru zvládne v nejbližší době adekvátně oplatit.

Foto: twitter.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články