Potvrzeno! David Lischka už znovu trénuje, co s ním bude dál?

                   

Nedávno jsme vás informovali o osudu nadějného fotbalisty Davida Lischky, kterému život v jednadvaceti letech připravil opravdu těžkou zkoušku. Když mu byly během lékařského vyšetření zjištěny akutní problémy se srdcem, zdálo se, že jeho krátká kariéra spěje ke konci. On se však nevzdal a postoupil složitou operaci „o všechno“, po které následovala ještě náročná rekonvalescence. Ačkoli měl přibližně padesátiprocentní šanci, že své milované kopačky nepověsí na hřebík, nakonec ji dokázal proměnit. Podle dostupných informací už se totiž postupně začíná vracet do tréninkového procesu! Kdy se vrátí úplně?

Jeho příběh otřásl českým sportovním prostředím

David Lischka patří mezi největší naděje českého fotbalu. V lednu se jeho píle a odhodlání mohly proměnit v přestup do předního tuzemského celku. Z Jablonce si jej vybrala pražská Sparta a talentovanému obránci se konečně začal plnit dětský sen. Stačilo absolvovat běžnou lékařskou prohlídku a vše by bylo, jak se říká, upečeno. Bohužel právě výsledky lékařské prohlídky se mu málem staly osudnými. Lékaři totiž odhalili problémy s nedomykavostí srdeční chlopně, které mu ze dne na den obrátily život vzhůru nohama.

Lischkovi hrozil předčasný konec sportovní kariéry. Vše záviselo na tom, jak dopadne náročná operace. Hru o všechno ale Lischka nakonec zvrátil ve svůj prospěch. Už v březnu, když se na předávání fotbalových cen České republiky objevil na pódiu a převzal si ocenění pro Talent roku, potvrdil, že operace dopadla úspěšně a vyjádřil důvěru v to, že se v brzké době vrátí na trávníky.

Jak to s mladíkem vypadá s odstupem času? Momentálně už se začal lehce zapojovat do tréninkového procesu Jablonce a podle prognóz by mohl od léta začít fungovat naplno.Je jasné, že nadstavbu letošní Fortuna ligy určitě nestihne, i když snaha je z jeho strany obrovská. Vždyť už 12 dní po operaci začal jezdit na kole!

Co s ním bude dál?

Jednání se Spartou jsou momentálně v nedohlednu, takže Lischka na svou velkou šanci bude muset ještě nějakou dobu počkat. Znovu se ho tedy ujme Jablonec. Trenér severočechů Petr Rada nemá o budoucnost fotbalisty žádné obavy:

„Je mladý a psychicky hodně odolný hráč. Pokud mu lékaři dají zelenou, tak myslím u něj nebude problém, aby se dostal zpátky do formy, kterou měl na podzim.“

Pokud se slova Petra Rady nakonec opravdu naplní, mohl by Lischka z Jablonce zamířit výš třeba už v rámci zimní přestávky. Nicméně je teď brzy začít o takovýchto scénářích spekulovat. V současnosti je nejdůležitější, aby se hráč kompletně zotavil a opět získal herní praxi, která je pro jeho následné kroky opravdu důležitá. Po jeho otřesných zprávách o rozříznuté hrudi se zdá až neuvěřitelné, jak rychle se dokázal dát dohromady. Je to skutečný bojovník!

Foto: pinterest.ru

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články