Posila za tři miliardy se kaje. Nehrál jsem na vrcholu svých možností. Musím sklonit hlavu, prohlásil Grealish

Manchester City jeho příchodem zlomil přestupový rekord anglické Premier League. Reprezentant Albionu Jack Grealish však zatím zdaleka nepředvádí podobně oslnivé výkony jako v Aston Ville.

i Zdroj fotografie: Manchester City FC
                   

100 milionů liber, tedy zhruba tři miliardy korun. Takovou částku zaplatil před rokem Manchester City za hvězdu anglické reprezentace Jacka Grealishe, který uchvacoval fanoušky svými výkony v Aston Ville. Očekávání fotbalových expertů byla vysoká, šlo totiž o vůbec nejdražší přestup anglické nejvyšší soutěže. Sedmadvacetiletý záložník se však ani po roce nedokázal stát jednou z opor mužstva a nedokázal se dostat na svou předchozí úroveň.

Přesto před reprezentačním dvojzápasem Anglie proti Itálii a Německu přiznal, že chybou nemusí být vysoká očekávání. „Myslím, že se s tlakem vyrovnávám dobře, ale cítím, že můžu začít hrát mnohem lépe,“ přiznal pro Sky Sports s tím, že od svého přesunu na Etihad Stadium se nedokázal naplno přizpůsobit stylu úřadujícího ostrovního mistra. Cesta je však podle něj jasná.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Od svého přestupu do City jsem ještě pravděpodobně nehrál na vrcholu svých možností, ale myslím, že jsem ukázal náznaky své hry. V následujících dvou měsících se budu snažit co nejvíce sklonit hlavu, tvrdě pracovat a doufám, že se budou dít dobré věci,“ dodal Grealish, který v letošním ročníku odehrál za Citizens pouhá tři ligová utkání. „V Manchesteru City je to úplně jiné než v Aston Ville. Tam jsem měl o dost volnější roli,“ míní.

Guardiola? Je posedlý fotbalem

V City je větší struktura,“ doplňuje s tím, že je přesto vděčný za podporu španělského stratéga Pepa Guardioly. „S manažerem mám skvělý vztah. V mnoha rozhovorech jsem říkal, že jsem nikdy neviděl nic podobného ve stylu, jakým přemýšlí a jakým se dívá na fotbal. Je jím prostě posedlý a je na něm vidět,“ chválí trenéra, který dovedl Manchester City ke čtyřem mistrovským titulům.

Vím, že spousta lidí říká, že hraju trochu jiným způsobem než dříve, ale myslím, že to souvisí i s hráči, se kterými hraji. Kádr má obrovskou kvalitu,“ dodal Angličan s tím, že nyní se chce soustředit zejména na své výkony. Albion se totiž již již v pátek utká s Itálií, v pondělí pak vyzve v prestižním souboji na domácí půdě Německo.

Dokáže se Grealish stát oporou Manchesteru City?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení