Posila s královskou krví. Nigerijský útočník věří, že pomůže Viktorii Plzeň do Ligy mistrů

Ofenzivu Viktorie Plzeň posílil v lednu nigerijský útočník, který má královskou krev. Věří, že Západočechům pomůže k obhajobě titulu a poté k postupu do Ligy mistrů.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Jednou ze zimních posil Viktorie Plzeň je nigerijský útočník Rafiu Durosinmi. V úvodním jarním kole naskočil v dresu Západočechů na závěrečných patnáct minut a v nastavení mohl zajistit domácím bod, gólman Hradce ale jeho hlavičku zneškodnil. S fotbalem začínal Rafiu v šesti letech a jak sám přiznal, ze začátku ho to tolik nebralo. Přesto u nejpopulárnějšího sportu zůstal. „Poprvé mě agent viděl v 15 letech, sledoval mě, přišel za mnou do akademie. Ani jsem nevěděl, že mě sledoval,“ prozradil útočník. V osmnácti ho pak agent vzal do Karviné.

Vážné zranění při testech

„Byl jsem tam na testech a bylo to velmi náročné. Byl jsem tam na tři měsíce a zranil jsem se a pak jsem byl mimo asi na dva měsíce. Mrzelo mě to, říkal jsem si, že to třeba vyjde příště. Ale měl jsem štěstí, Karviná mi pomohla se uzdravit a jsem jim za to moc vděčný. Pak jsem začal makat ještě víc a oni řekli, že mě chtějí, uvedl Durosinmi pro klubový web Viktorie.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Zvláště aklimatizace nebyla pro Nigerijce nic snadného. „Byla mi velká zima. Nikdy předtím jsem takové počasí nezažil. Tohle bylo poprvé. Nemohl jsem hrát, měl jsem úplně zmrzlé nohy. Párkrát jsem ani nemohl zůstat na hřišti, protože mi byla strašná zima,“ popsal dvacetiletý útočník, jehož prostřední jméno má zvláštní význam. „Adekunle je královské jméno, protože pocházím z královského rodu. Znamená něco jako přítomnost koruny,“ podotkl Durosinmi.

Sen? Zahrát si v Plzni Ligu mistrů

Plzeň o něj měla zájem už před půl rokem, nakonec ji posílil až v lednu. „Jsem moc šťastný, že jsem dostal takovou šanci. Sledoval jsem zápasy Viktorie v Lize mistrů, je to opravdu velký tým a já musím udělat maximum pro to, abych se dokázal prosadit a třeba si tady tu Ligu mistrů jednou zahraju taky,“ doufá nigerijský útočník.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články