Pogba poprvé promluvil o svém odchodu z Manchesteru United

Paul Pogba v dresu Manchesteru United odehrál již více než 170 utkání. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Můžu říct, že tohle je konec Paula Pogby v Manchesteru United. Paul je z United nešťastný, protože již není schopen vyjádřit se fotbalově tak, jak by chtěl a jak se od něj očekává. Potřebuje nový tým, čerstvý vzduch,“ prohlásil před několika málo dny agent francouzského reprezentanta Mino Raiola a rozpoutal tím řadu spekulací o Pogbově odchodu. Ten však spekulace o svém odchodu rázně popírá.

Olej do ohně přilila v nedělním vysílání stanice Sky Sports i legenda Red Devils Gary Neville. „Nechce hrát za Manchester United, to je jasné,“ řekl. „Jeho agent, který je zároveň jeho nejlepším přítelem, nám kategoricky řekl, že už tady nechce hrát,“ pokračoval. „Je to absolutní nedostatek respektu, ten chlápek by už s United nikdy neměl jednat. Klub by mě říct, že už nechce s takovým agentem jednat a podepisovat další jeho hráče. Dost je dost,“ řekl.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Spekuluje se i o výměně Francouze, který přišel na Old Trafford před čtyřmi lety za rekordních 105 miliónů eur (2,7 miliardy korun). Zájem o Pogbovy služby má opět Juventus, v jehož dresu zářil mezi lety 2012 a 2016. Podle redaktora britského deníku The Independent Miguela Delaneyho by dokonce kouč Andrea Pirlo svolil k odchodu své největší hvězdy Cristiana Ronalda.

K situaci se poprvé vyjádřil i sám Pogba, který po bezgólové remíze v derby proti Manchesteru United napsal na své sociální sítě následující:“ Vždycky jsem bojoval a vždycky budu bojovat za Manchester United, mé spoluhráče a naše fanoušky. Bla bla není důležité. Budoucnost je daleko, záleží na dnešku a já jsem do něj 1000% zapojen,“ napsal.

„Spolu jsme vždy silnější. Mezi klubem a mnou vždy bylo všechno jasné a to se nikdy nezmění. Když nevíte, co se děje uvnitř, nemluvte,“ dodal na svém Instagramu.