Podváděla Slavia? Etická komise podezřívá sportovního šéfa sešívaných Bílka, klub se chce bránit

Pražská Slavia čelí závažnému podezření. Etická komise FAČR vyšetřuje jejího sportovního ředitele Jiřího Bílka, který prý mohl být zapletený do narušování regulérnosti několika utkání tehdy třetiligové rezervy.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Etická komise FAČR si posvítí na sportovního ředitele pražské Slavie Jiřího Bílka. Ten měl podle podezření ještě v době, kdy působil u třetiligové rezervy na podzim 2019 ovlivnit několik zápasů. Konkrétně jde o venkovní utkání v Benešově, ve kterém sešívaní prohráli 2:4 a posléze zápas o tři kola později. V něm Slavia zvítězila 2:1 proti B-týmu Příbrami. U obou utkání je navíc uvedený jako hlavní rozhodčí Tomáš Grimm, který je spolu s Romanem Rogozem a Romanem Berbrem vyšetřován v kauze Šváb.

Disciplinárním přečinem mělo být narušení regulérnosti soutěže nebo utkání. S ohledem na to, že k oběma přečinům došlo v utkáních B-týmu, budeme takto tento případ posuzovat,“ cituje ČTK předsedu Etické komise FAČR Jana Eisenreicha. Bílek již v minulosti deklaroval, že podobné obvinění kategoricky odmítá a není založeno na pravdě. „Neměl jsem jakoukoliv motivaci vytvářet tlak na rozhodčí a ovlivňovat zápasy B-týmu. Takovéto poznámky z kontextu celé situace takto zásadně poškozuje moji lidskou pověst,“ uvedl dříve pro MF Dnes.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vedení sešívaných podezření Etické komise FAČR rovněž důrazně odmítá. „Jiří Bílek i SK Slavia Praha berou na vědomí pondělní zahájení disciplinárního řízení ze strany Etické komise FAČR. Klub se musí nejprve seznámit s obsahem spisu, v každém případě se bude v rámci tohoto řízení aktivně bránit. Jsme přesvědčeni, že se v průběhu řízení ukážou veškerá podezření jako neopodstatněná,“ stojí v prohlášení na stránkách klubu.

Slavia: Máme velmi přísná pravidla

Slavia se zároveň ohradila i proti samotnému tvrzení, že někdo z jejího vedení komunikoval před či po utkání se sudími. „Jak klub už dříve uvedl, ve Slavii byla přijata velmi přísná pravidla o komunikaci a chování k rozhodčím. Pro všechny zaměstnance klubu platí přísný zákaz komunikovat s rozhodčími před nebo po zápase. V průběhu zápasu přísně dodržujeme předpisy LFA a FAČR,“ uvedl klub.

Věříte Jiřímu Bílkovi, že obvinění jsou bezpředmětná?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články