Po Tomáši Součkovi odchází i další hvězda české nejvyšší soutěže

i Foto: msn.com
                   

Odchod Tomáše Součka do anglického West Hamu United FC, díky kterému si Slavia Praha pořádně namastí kapsy, je bezpochyby tou největší sportovní událostí tohoto přestupového období. Pozadu ovšem nehodlala zůstat ani prvoligová Viktoria Plzeň, která poněkud překvapivě pouští reprezentačního útočníka Michaela Krmenčíka do belgických Brugg. Tam se vytáhlý fotbalista sejde se Simonem Delim, který kádr posílil v průběhu uplynulého léta.

Ve prospěch přestupu rozhodly finance

Vedení Viktorie Plzeň si ostré zápasy bez svého dvorního útočníka dlouho nedokázala představit. Když se Michael Krmenčík v průběhu minulé sezóny ošklivě zranil, měl Pavel Vrba plné ruce práce, aby jej na hřišti dokázal adekvátně nahradit. Nyní bude muset podobnou situaci řešit také Adrián Guľa, avšak s tím rozdílem, že rodák z Kraslic mu v případě nouze na pomoc nepřispěchá. Podle oficiálních zdrojů totiž odletěl na testy do belgického klubu Club Brugge KV a pokud všechno proběhne hladce, podepsání smlouvy údajně nic nebrání.

Suverénní lídr tamní Jupiter Ligy nebyl prvním týmem, který o Krmenčíka v průběhu zimní pauzy projevil zájem. Nabídku na pět milionů eur údajně poslal také italský CFC Janov, jenže Plzeň si představovala alespoň o jeden milion více. Jelikož Bruggy nemají momentálně hluboko do kapsy, zdál se jim tento požadavek vzhledem ke kvalitám šestadvacetiletého útočníka vcelku přijatelný.

Tiskový mluvčí Viktorie Plzeň Václav Hanzlík v oficiálním prohlášení na klubovém webu uvedl:

„Klub FC Viktoria Plzeň obdržel v uplynulých hodinách velmi zajímavou a seriózní nabídku na hráče Michaela Krmenčíka. Na tomto základě se vedení klubu rozhodlo dát hráči zelenou ve vyjednávání o přestupu. Michael Krmenčík tedy dnes v ranních hodinách opustil týmové soustředění ve španělské Esteponě a odletěl na zdravotní prohlídku do belgického klubu Club Bruggy. Pokud vše dobře dopadne a dojde k dohodě mezi oběma kluby, přestoupí Michael právě do tohoto týmu.“

Do Brugg se Krmenčík nechystá poprvé

Michael Krmenčík mohl do Brugg přestoupit už v průběhu loňského ledna, dokonce dostal svolení absolvovat vstupní zdravotní prohlídku. Kluby se však na poslední chvíli nedohodly. Nyní má vyjednávání mnohem reálnější obrysy, takže s trochou nadsázky můžeme přesun považovat za hotovou věc. Jak se ovšem říká, nechval dne před večerem.

Pokud by se obchod skutečně povedlo dotáhnout do konce, sejde se Krmenčík se svým někdejším soupeřem Simonem Delim, jenž po dobu čtyř let hájil barvy pražské Slavie a do Belgie odešel během minulého léta.

Michael Krmenčík doposud působil pouze na české fotbalové scéně, takže Bruggy pro něj budou první zahraniční štací. Nebýt přitom zranění kolene z loňského roku, mohlo k tomuto aktu dojít mnohem dříve. Držitel tří ligových titulů totiž Viktorii celkem stabilně přispívá brankami a střelecky nezaostává ani v národním týmu. Ve 22 zápasech se trefil už osmkrát.

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování