Po Spartě a Slavii si zahraje také za Baník. Co Srdjan Plavšić vzkázal ostravským fanouškům?

Ostravský Baník získal na poslední chvíli známé jméno. Z Edenu míří do slezského klubu na roční hostování srbský záložník Srdjan Plavšić.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Last minute posily dorazily do Ostravy. Aktuálně čtrnáctý ligový celek získal na roční hostování bez opce jak brazilského křídelníka Cadua z Viktorie Plzeň, tak srbského záložníka Srdjana Plavšiće z pražské Slavie. „Oba kluci jsou hotoví hráči s prověřenou kvalitou v české lize. Víme, co od nich můžeme čekat. Úplně klíčová pro nás byla ochota hráčů do Baníku jít,“ uvedl k posilám na stránkách klubu sportovní ředitel Alois Grussmann.

Poprvé za mého působení v Baníku přivádíme hráče na hostování bez opce. Není to směr, kterým chceme směřovat a pokračovat,“ dodal Grussmann s tím, že současná krize Baníku si žádala rychlé a výjimečné řešení. „Vzhledem k situaci na trhu jsme se rozhodli pro tento způsob transferu, protože věříme, že přinese efekt a zvýšení kvality do týmu. Jsme na čtrnáctém místě a potřebovali jsme okamžité posílení kádru,“ zdůrazňuje.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Plavšić si tak po čtyřletém působení na Letné a ročním angažmá v Edenu vyzkouší také působení ve třetím největším českém městě. O jeho angažmá údajně velmi stál kouč Pavel Vrba, který jej zná právě ze Sparty. „Potěšilo mě, že to jednání nebylo o financích. Máme finanční strop a limity, přes které zkrátka nemůžeme jít, a přesto jsme se bez problémů dohodli s hráčem i jeho klubem na podmínkách,“ dodal Grussmann.

Plavšić: Pod Vrbou jsem hrál nejlépe

Šestadvacetiletý křídelník, který se stal nejlépe placeným hráčem Slezanů, by měl výraznou měrou přispět k okamžitému zlepšení výkonů. „Dozvěděl jsem se o zájmu Baníku jen pár dní před koncem přestupového období. Potřeboval pomoc a já jsem chtěl někam jít hrát pravidelně,“ uvedl při prvním rozhovoru v novém působišti Plavšić. „Nejlepší fotbal jsem hrál pod Pavlem Vrbou, protože má rád ofenzivní fotbal stejně jako já. Je to skvělý kouč,“ uvedl s tím, že mluvit za něj budou zejména výkony.

Nechám hodnocení na lidech, já se chci ukázat v zápasech a na každém tréninku. Vím, jaký jsem a vím, že vždycky do všeho dávám sto procent. Na to se moc těším,“ zakončil bývalý hráč Spartaku Subotica a Crvne Zvezdy, který má na svém kontě i dva starty za srbský národní celek.

Dokáže se Plavsić po Slavii a Spartě prosadit také v Ostravě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Stodola vydala nevyčíslitelný poklad, nález 144 luxusních aut. Ferrari, Bentley, Rolls-Royce ale zřejmě shnijí na prach
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko má nejsilnější mezikontinentální střely i nejvíce jaderných hlavic na světě. Opravdu je „teroristickým státem“? USA zůstává pozadu
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky