Plzeňský asistent trenéra Pavel Horváth prozradil, jaký je recept v boji o poháry

Zdroj fotografie: Reuters

V posledních třech utkáních získali pouze bod za remízu s Příbramí, přesto fotbalisté Viktorie Plzeň stále doufají v boj o pohárovou Evropu. „Všichni chceme uspět a děláme pro to vše,“ prohlásil před dnešním soubojem proti Pardubicím asistent kouče Pavel Horváth pro klubový web.

11 branek. Tolik inkasovali Západočeši v posledních třech utkáních proti pražské Spartě, Příbrami a pražské Slavii. Přesto boj o poháry nevzdávají a pod novým koučem Michalem Bílkem doufají v obrat k lepšímu. „Snažíme se teď kluky hlavně dostat do psychické pohody. Uvidíme, jak to bude vypadat, ale kluci myslí pozitivně a já věřím, že to bude vidět právě i na hřišti,“ prohlásil Horváth pro fcviktoria.cz.

Zdroj fotografie: Reuters

V pražském Ďolíčku je však čeká další nelehký soupeř, Pardubice totiž v letošním ročníku dokázali potrápit nejednoho favorita a aktuálně osmá příčka je toho důkazem. „Vždycky je nejhorší soupeř, který nemá co ztratit. Pardubice získaly dostatek bodů, podávaly dobré výkony a nečeká nás tedy nic jednoduchého. My ale za každou cenu musíme vyhrát,“ dodal bývalý dlouholetý záložník Plzně pro klubový web.

Pardubicím budou zároveň chybět i důležité opory základní sestavy. „Stále chybí zranění brankáři Boháč a Letáček, nastoupit do zápasu nemohou po dohodě klubů ani hráči na hostování, Hlavatý a Pfeifer,“ řekl pro klubový web trenér Pardubic Jiří Krejčí. Dvaadvacetiletý Michal Hlavatý přitom v letošní sezóně nastřádal téměř dvě tisícovky minut a patří k důležitým postavám mužstva.

„Jsem přesvědčený, že i přes prohru na Spartě z mužstva bylo cítit, že kluci chtějí být úspěšní, chtějí bodovat a udělat pro to maximum. To je základ toho, abychom se mohli zlepšovat,“ míní a doplňuje tak slova Michala Bílka po středeční prohře 3:1 proti pražské Spartě, který je s individuální kvalitou hráčů i jejich prací spokojený.

Jsou tady velmi dobří hráči, kteří už prokázali svoji kvalitu a já věřím, že se zvedneme. I dnešní zápas mi ukázal, že mužstvo pracuje dobře,“ prohlásil bývalý kouč národního týmu nebo kazašské Astany po své obnovené premiéře na lavičce Západočechů.