Plzeňskému kanonýrovi Beauguelovi pomohla dovolená ve Francii. Teď jsem si dal výzvu, přiznal

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Patří mezi největší tahouny Západočechů a po krátké dovolené v domovině má nový cíl. Francouzský útočník, hájící barvy Viktorie Plzeň, Jean-David Beauguel je ve skvělé formě. Po krátké zimní pauze, ve které zároveň doléčoval zranění, se může pyšnit výjimečnou statistikou. Vždy, když nastoupí v základní sestavě, dá branku a svěřenci Adriána Guľy zvítězí. Letošní pravidlo potvrdil i v minulém kole proti Sigmě Olomouc, kde zařídil jedinou branku utkání a brousí si zuby na korunu krále střelců.

„Jsem velmi šťastný za tým,“ prohlásil po utkání v Olomouci osmadvacetiletý Francouz „Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého a že před zápasem na Spartě bude důležité doma získat tři body. Potvrdili jsme formu z posledních utkání, kdy jsme trpělivější, využíváme šance a soustředíme se na to, že soupeř se může postupně unavit a tím my získáme více prostoru. Hráli jsme trpělivě a mohli jsme přidat i další góly, ale důležité je, že jsme dnes vyhráli,“ dodal pro fcviktoria.cz

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Jeho gól, který byl v sezóně již devátý, utkání rozhodl. Beauguel po něm ukázal i taneční kreace coby oslavu. „Poprosil mě o to kamarád z Marseille, takže to bylo pro něj,“ přiznal. Právě ve svém rodném městě strávil bývalý hráč Dukly Praha nebo Zlína svou krátkou dovolenou a jak přiznává, velmi mu pomohla.

„Cítím se velice dobře. V zimě mi pomohla dovolená ve Francii, vyčistil jsem hlavu a získal motivaci. Vím, co dělat, abych pomohl týmu. Teď jsem si dal výzvu, abych vyhrál krále střelců. Ale hlavně chci pomáhat týmu,“ prohlásil pro fcviktoria.cz útočník, který svou devátou trefou zároveň dorovnal své ligové maximum v dresu Zlína. Formu svého útočníka číslo jedna chválil i kouč Adrián Guľa, jehož svěřencům schází na pohárové příčky jen dva body.

„Odvedl velké penzum práce, což mužstvo potřebovalo. Pro útočníka je důležité, že je gólový. Je to fajn, ale pokorně všichni makáme dál,“ prohlásil pro klubový web Guľa. Viktoriány v nadcházejícím kole čeká pražská Sparta, proti svému bývalému klubu se tak vůbec poprvé postaví i nový trenér Letenských Pavel Vrba.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Neetické jednání policie při silniční kontrole: Řidiči se před „vydíráním a šikanou“ brání instalací autokamer
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Situace s bydlením se pro Čechy ještě zhorší: Nájmy půjdou nahoru, hypotéky zůstanou nedostupné
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla