Plzeň v úvodu jara přišla hned o dva fotbalisty

i Foto: vaaju.com
                   

FC Viktoria Plzeň do jarní fáze Fortuna ligy pod vedením nového kouče vstoupila vítězně a navíc poodkryla, jak by asi mohla vypadat základní sestava. Úvodní kolo proti Opavě se ale neobešlo bez ztrát. Nová chorvatská posila Marko Alvir prodělala operaci kolene a do hry se tak v nejbližší době nepodívá. Krajní obránce Adam Hloušek si ze zmíněného zápasu s Opavou odnesl zranění ramene, kvůli němuž musel podstoupit operační zákrok a nyní se bude několik týdnů věnovat rekonvalescenci. Situace je o to složitější, že ani David Limberský není momentálně zcela zdráv a připraven do hry. Jak si s těmito problémy Adrián Guľa poradí?

Kraj obrany zůstává neobsazený, alespoň prozatím

Slovenský trenér Adrián Guľa má za sebou úspěšnou premiéru na lavičce Viktorie Plzeň, kterou v rámci prvního jarního kola dovedl k cennému vítězství 0:3 na půdě předposlední Opavy. Bohužel se hned v začátcích musí vyrovnat s bolestnou ztrátou na pozici krajního obránce. Jednatřicetiletý Adam Hloušek si v 79. minutě zápasu přivodil zranění v momentě, kdy unikal domácímu Matěji Hrabinovi.

Opavský fotbalista se soupeře snažil odstavit od míče nebezpečným zákrokem, namísto toho jej ovšem trefil nohou a Hloušek ošklivě upadl na rameno. Rozhodčí Emanuel Marek zákrok posoudil jak dovolený a hra pokračovala. Plzeňský hráč ale na trávníku nezůstal, kvůli bolesti musel být vystřídán. Viktoria Plzeň později sdělila fanouškům prostřednictvím sociálních sítích smutnou zprávu:

„Adam Hloušek si ze zápasu v Opavě odnesl zranění ramene a dnes musel podstoupit operační zákrok. Po artroskopii kolene je Marko Alvir. Oba budou Viktorii v následujících týdnech chybět.“

Situace na kraji plzeňské obrany je nyní poměrně vážná, jelikož Hloušek do zápasu nastoupil namísto Davida Limberského, který se rovněž necítil zdravotně zcela v pořádku. Kdo se tedy na hřišti objeví v dalším ligovém utkání, zatím není jasné. V případě Limberského se však nejedná o žádný závažný problém, takže bude pravděpodobně připraven vrátit se na svou výsostnou pozici.

Posila z Příbrami bude rovněž chybět

Chorvatský záložník Marko Alvir je jednou z nových tváří v barvách Viktorie Plzeň, kam se přesunul teprve v průběhu zimního přestupového období. Stejně jako Hloušek nebude Adriánu Guľovi v následujících týdnech k dispozici, jelikož má za sebou operaci kolene. Ačkoli jsou tyto ztráty pro Viktorku určitě nepříjemné, s ohledem na široký kádr si s nimi určitě dokáže poradit.

Pětadvacetiletý Marko Alvir přišel do Čech teprve na podzim. Ulovila jej Příbram, v jejíchž řadách odehrál 18 zápasů a vstřelil dvě branky. Ještě předtím strávil tři roky v nejvyšší slovinské fotbalové soutěži, kde se mu střelecky taktéž dařilo. Jestli se dokáže prosadit v rozsáhlém kádru Západočechů, ukáže až čas. Zranění a několikatýdenní absence mu však v rozvoji příliš nepomáhají.

Foto: vaaju.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články