Plzeň má za sebou rok snů, přesto trenér Bílek vidí rezervy. Jak to vypadá s posilami Viktorie? Ve hře je příchod reprezentantů

Titul, Liga mistrů i vedení po podzimní části domácí ligy. Trenér Viktorie Plzeň se ohlédl za uplynulým rokem. Kdy prožíval největší emoce a co ho mrzí?

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Na jaře slavili titul a ligu vedou fotbalisté Plzně i po podzimní části. Jak hodnotí rok 2022 trenér Viktorie? „Byl pro nás velmi úspěšný. Získali jsme mistrovský titul, zvládli náročná předkola a postoupili do základní skupiny Ligy mistrů. Navíc po podzimu vedeme ligu, což je v mých očích rovněž strašně důležité a klukům za to patří poděkování. Na druhou stranu musím říct, že mě trochu mrzí závěr podzimu, kdy jsme zbytečně ztratili body. Ale celkově musíme být spokojení,“ řekl Michal Bílek v rozhovoru pro klubový web.

Dlouhé čekání, pak mistrovská euforie

Západočeši připravili sobě i fanouškům řadu nezapomenutelných zážitků. „Když si vzpomenu na zápas s Hradcem v Mladé Boleslavi, jak jsme stáli na hřišti a čekali na závěrečný hvizd v souběžně hraném zápase… Neskutečně dlouhá doba a následně obrovská euforie a emoce. Potom oslavy s fanoušky na náměstí, druhý poločas s Karabachem. Všechno jsou to nezapomenutelné momenty,“ ví Bílek.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Obrovským úspěchem Plzně byl postup do základní skupiny Ligy mistrů. Chorý a spol. se do ní probojovali hned přes tři soupeře. Stáli přitom proti Tiraspolu a Karabachu. Možná byli i fotbalově lepší a silnější. Tyto kluby mají obrovské rozpočty a vybrané hráče ze zahraničí. Ale my jsme je dokázali přehrát naší týmovostí, ta byla podle mě jednoznačně na naší straně. Byli jsme týmoví, hladoví po úspěchu a to rozhodlo o našem postupu. Strašně si toho vážím,“ uvedl zkušený trenér.

Liga mistrů? Zážitek i zkušenosti. Ale ty výsledky…

V Lize mistrů Viktoria hrála ve skupině smrti s Barcelonou, Bayernem a Interem Milán a od velkoklubů dostávala pořádně za uši. „Celkově Liga mistrů byla obrovským zážitkem i zkušeností. Samozřejmě výsledky nebyly úplně podle našich představ, ale narazili jsme na absolutní evropskou špičku, nejlepší týmy. Tyto zkušenosti hráčům strašně pomáhají, což bylo vidět v ligových zápasech,“ ohlédl se Bílek za působením v milionářské soutěži.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Nyní si hráči užívají dlouhou dovolenou, zimní příprava jim začne až 19. prosince. „Podzimní část byla velmi náročná, od poloviny července jsme hráli prakticky každý čtvrtý den. Je tedy důležité, aby si hráči odpočinuli, a hlavně se dali dohromady zdravotně, těch problémů jsme měli poměrně dost. Již během prosince si ale budou plnit individuální tréninkové plány,“ vysvětlil Michal Bílek.

Obránce Jemelka je po operaci

Hráče, které trápila zranění, čeká speciální režim. „Ano, ti se sejdou již na začátku prosince a budou se na stadionu chystat s kondičním trenérem i fyzioterapeuty tak, aby byli, pokud možno, na startu přípravy k dispozici v plné síle. Například Vašek Jemelka je po operaci a již v těchto dnech se maximálně věnuje rekonvalescenci,“ dodal trenér Viktorie.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

A jak to vypadá s posilami? S velkou pravděpodobností zamíří do Štruncových sadů Roman Květ, který na podzim zářil v dresu Bohemians. Plzeň podle všeho zaplatí klokanům výstupní klauzuli (cca 14 milionů korun). Čtyřiadvacetiletý záložník nastřílel během podzimu v lize devět gólů. Ve hře je také o návrat Václava Daridy.

Darida: Vím o zájmu Plzně, ale nic neslibuji

Bývalému kapitánovi národního týmu končí v létě smlouva a v Hertě Berlín v letošní sezoně většinou vysedává na lavičce. Jednou z variant zkušeného záložníka je i přesun do Plzně. „Vím o jejich zájmu. Mohu s jistotou říci, že pokud bych se měl v tuto chvíli vracet do Česka, bylo by to do Plzně. Ale nechci nic slibovat,“ řekl Darida pro iSport s tím, že má i jiné nabídky. Vedení Viktorie se poohlíží i po útočnících. Loví třeba Daniela Vašulína z Hradce Králové a Západočeši sondovali i stav reprezentanta Matěje Vydry, který je po operaci kolene.

Obhájí Plzeň titul nebo ji na českém trůnu vystřídá Slavia? A co Sparta?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat