Kanonýr Plzně má kvůli operaci po sezoně. Šádek prozradil, jestli bude shánět náhradu

Operace kolena a konec sezony. Trenér Viktorie Plzeň Miroslav Koubek chce za chybějícího útočníka náhradu. Alois Šádek mu dal jasnou odpověď.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Prožíval skvělou sezonu a jednou nohou už byl v bundesligovém velkoklubu. Jenže tento sen se změnil v noční můru. Tak by se dal ve stručnosti shrnout příběh, který prožívá plzeňský útočník Rafiu Durosinmi. Až do zápasu v Liberci kraloval Fortuna lize, v 11 utkáních vstřelil 6 gólů a přidal stejný počet asistencí. Pak se již na hřišti neobjevil a podle vyjádření generálního ředitele Viktorie Adolfa Šádka pro něj sezona skončila.

Zranění, operace, námluvy

Až do 21. října zářil Durosinmi jako kometa. Pak ale přišlo zranění kolena v Liberci a nigerijský útočník musel na operaci. „Po úrazu v Liberci měl poraněné postranní vazy, doktoři mu operovali poraněnou část kolene,“ potvrdil na tiskové konferenci Šádek. Přestože nejlepší kanonýr mužstva nehrál, stále patřil mezi nejdiskutovanější hráče. Proč? Kolem jednadvacetiletého mladíka se začaly točit kluby z Bundesligy a Premier League. Konkrétně mělo jít podle zdrojů SportyŽivě o Wolfsburg, Frankfurt, West Ham a Wolverhampton.

Největší zájem nakonec projevil Frankfurt. Jednání se táhla, Plzeň se ale nakonec domluvila s Eintrachtem přestupní částku 9 milionů eur s tím, že s bonusy se mohla vyšplhat až na 12 milionů eur. Jenže… Rafiu Durosinmi neprošel zdravotní prohlídkou. Z rekordního transferu tak nakonec nebylo nic. „Při závěru podzimu proběhla další vyšetření spojená se zájmem z větších klubů. To přimělo hráče a jeho okolí koleno reoperovat,“ přiblížil Adolf Šádek.

Durosinmi má po sezoně

Durosinmi tedy pokračuje v Plzni, na hřiště se ale jen tak nevrátí. „Rafiovi tedy skončila sezona, došlo k reoperaci předního zkříženého vazu. Probíhá rekonvalescence, uvidíme, jak se bude koleno hojit a zda bude připravený na příští sezonu,“ dodal předseda představenstva a generální ředitel v jedné osobě. Jak jsme již na SportyŽivě zveřejnili, trenér Koubek by si za této situace přál posilu do útoku. „Zatím jsme takového, co by kvalitou a vším převyšoval naše stávající útočníky, nenašli,“ uvedl Šádek. Přestupové okno se v Česku ale uzavírá až 27. února.

Měla by Plzeň ještě během zimního okna přivést útočníka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články