Durosinmiho chce vedle Frankfurtu a Wolfsburgu i klub z Premier League. Kolik může Plzeň vydělat?

O plzeňský diamant je velký zájem. Útočník Rafiu Durosinmi pravděpodobně v zimě zamíří do zahraničí. Za kolik? Má jít o devítimístnou částku!

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Dvacetiletý Rafiu Durosinmi patří k hvězdám letošní sezony. Ve Fortuna lize nastoupil před zraněním k jedenácti zápasům, ve kterých vstřelil šest gólů a připsal si stejný počet asistencí. O další tři trefy se postaral v kvalifikaci Konferenční ligy. I když utrpěl nepříjemné zranění kolena a po operaci již na podzim do hry nezasáhne, kolem nigerijského kanonýra se točí týmy z Bundesligy. Získat ho chce také jeden z anglických klubů z Premier League.

Plzeňský rekord

O zájmu Wolfsburgu informoval již na začátku října server Infotbal. „První nástřel ceny ze strany plzeňského vedení se pohyboval kolem 10 milionů eur (téměř 245 milionů korun). Reálně se bude jednat o poloviční sumě nebo mírně vyšší,“ cituje inFotbal svůj dobře informovaný zdroj. Když o Durosinmiho projevil zájem i Frankfurt, který stále hledá náhradu za Randala Kolo Muaniho, Cena talentovaného střelce ještě vyskočila.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Orli z Frankfurtu připravili nabídku, která by znamenala pro Viktorii rekordní částku za prodej fotbalisty. Doposud byl pro Západočechy strop 6 milionů eur (cca 144 milionů korun) za Michaela Krmenčíka. Podle zdrojů SportyŽivě mělo jít o necelých deset milionů eur (zhruba 240 milionů korun), přičemž nemalá část z tohoto balíku byla v bonusech. Každopádně kluby se zatím na přestupové částce neshodly.

Když se dva perou…

Zájem Eintrachtu je každopádně vážný a Rafiu Durosinmi už podle všeho měl červenočerným kývnout na osobní podmínky. Jednání Frankfurtu s Plzní potvrzuje i Philipp Hinze z německé Sky Sports a připomíná, že kolem kanonýra Viktorie krouží další zájemci. Jedním z nich je i tým z anglické Premier League. O koho jde? Útočníka má podle zdroje SportyŽivě v hledáčku West Ham!

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Dává to smysl? Hrotovým útočníkům kladivářů se moc nedaří. Antonio v jedenácti zápasech dal jen dva góly a Ings se v tomto ročníku ještě netrefil. Jamajskému reprezentantovi, který v březnu oslaví 34. narozeniny, navíc po sezoně končí smlouva. Ve prospěch Durosinmiho mluví i jeho výška (192 cm). West Ham má navíc s hráči z české ligy (převážně) dobrou zkušenost. Koneckonců dres Hammers hájí Tomáš Souček a Vladimír Coufal. Připojí se k nim Rafiu?

Jaká podle vás bude cena za Durosinmiho?

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články