Plavšić po přestupu ze Sparty do Slavie poprvé promluvil

Zdroj fotografie: Reuters

To, o čem česká média spekulovala od začátku května se stalo skutečností. Pětadvacetiletý rodák ze srbského Noviho Sadu Srdjan Plavšić oblékne po vypršení smlouvy v pražské Spartě dres úhlavního rivala. Ve Slavii podepsal tříletou smlouvu. 

Plavšić se objevil na Letné před čtyřmi lety, kdy za něj Sparta zaplatila srbské Crvne Zvezde Bělehrad více než jeden milión eur (zhruba 25 miliónů korun). V rudém dresu odehrál sto jedna utkání, ve kterých vstřelil 10 branek a na dalších 18 přihrál. Šest asistencí si připsal právě v letošní sezóně, kdy nastupoval pravidelně a proto není divu, že kouč Pavel Vrba o jeho setrvání v kádru stál.

Zdroj fotografie: Reuters

Ač sám Plavšić ještě na začátku minulého měsíce zprávy iDnes.cz a iSport.cz o svém přestupu do mužstva úhlavního rivala dementoval na svém Instagramu, nyní byl přestup oficiálně představen. Podle sportovního ředitele červenobílých Jiřího Bílka byl o čtyřiadvacetiletého Srba zájem zejména ze strany kouče Jindřicha Trpišovského a jeho týmu.

Srdjan je stále mladý hráč s velkým potenciálem, který věříme, že u nás naplno uplatní. Jedná se o hráče, který splňuje požadavky trenérů. Věřím, že dobře zapadne do našeho klubu a společně dosáhneme dalších úspěchů. Přeji mu, aby se mu podařila aklimatizace na hřišti i mimo něj,“ prohlásil pro klubový web Bílek. Sám Plavšić v rozhovoru doplnil, že si sešívané vybral zejména kvůli vítězné mentalitě.

Těším se hodně, přišel jsem do Slavie, abych byl úspěšný a abych vyhrával co nejvíc trofejí. Přišel jsem pro vítězství a výhry, proto jsem se nakonec rozhodl pro Slavii,“ prohlásil pro slavia.cz. „Samozřejmě jsem některé zápasy viděl. Musím říct, že jsem nejvíc koukal, když jste hráli Ligu mistrů. Zápasy proti Interu a Barceloně se mi hodně líbily, byly to skvělé duely,“ dodal záložník, jehož srbská média přezdívají atomový mravenec.

Zdroj fotografie: Reuters

„Můj sen byl od malička, abych hrál Ligu mistrů. Doufám, že se mi to se Slavií podaří,“ pokračuje a doufá, že se představí i fanouškům. „Myslím, že někteří fanoušci mě už znají, ale nechci nic slibovat, protože to nemám rád. Musím jenom říct, že do každého tréninku a zápasu dám svoje maximum, budu všechno dělat na sto procent,“ míní a doplňuje, že úvodní schůzka s trenérem červenobílých Jindřichem Trpišovským již proběhla.

„Viděl jsem se jenom s trenérem. Něco málo jsme probrali. Některé kluky znám, některé kluky uvidím, až přijedu na soustředění. Hodně se těším na přípravu,“ zakončil.

zdroj: slavia.cz, transfermarkt.com