Petr Rada zase neovládl emoce, nadával rozhodčímu a skončil na tribuně

Petr Rada je pověstný tím, že si při svém veřejném vystupování mnohdy nebere servítky a pro ostrá slova také nejde daleko. V uplynulém kole nadstavby nejvyšší tuzemské ligové soutěže to opět potvrdil. Jeho svěřenci odehráli velice napínavé utkání na půdě favorita z Plzně, ve kterém se poměrně rychle dostali do vedení, ale nakonec zápas v posledních minutách ztratili a odešli bez bodového zisku. Jablonecký trenér musel ještě v první polovině zápasu opustit svou pozici na pomezí hřiště, když se kvůli jednomu z rozhodnutí sudích rozohnil tak, že podle záznamu padaly i vulgarity. Co tedy Rada vlastně provedl?

Zkušeného trenéra rozčílila špatně posouzená situace

Zápas mezi Jabloncem a Plzní přinesl podle očekávaní velice napínavou podívanou. Hosté se překvapivě už v jedenácté minutě ujali vedení po trefě Martina Doležala, které uhájili po celý zbytek první poloviny. Petr Rada mohl být na své hochy právem hrdý, protože tlaku Viktorie poctivě odolávali. Ve 44. minutě však přišel moment, který si rozhodčí ani trenér Jablonce za rámeček určitě nedají. Jednalo se o situaci, kdy se do střetu dostal domácí Jan Kovařík s protihráčem Tomášem Holešem.

Prvně jmenovaný svého soupeře evidentně fauloval, když se jablonečtí chystali vyrazit do protiútoku. Hlavní arbitr Ondřej Berka ve spolupráci s asistentem Milanem Flimmelem viděli faul z první ruky, nakonec se ovšem rozhodli nechat zápas pokračovat, čímž hosty připravili o poměrně zajímavou standardní situaci. Jestli se jednalo o chybu či nikoli se v nejbližších dnech dozvíme od komise rozhodčích.

Petr Rada byl podle slov Ondřeje Berky již před inkriminovanou situací jednou napomenut za nevhodné chování. Když neudržel nervy na uzdě podruhé, musel být nekompromisně vykázán na tribunu. Ze zápisu vyplývá, že se na adresu hlavního sudího vyjádřil velice nelichotivě:

„Berko, ty s*ačko jedna, ty se mi raději vyhýbej.“

Sám Rada jakýkoli díl viny popírá. Novinářům sdělil, že se nad rozhodnutím rozhodčích sice rozčílil, ale jen gestikuloval a žádná sprostá slova nepadla. Zároveň je prý ochotný dotyčnému u disciplinární komise vše vysvětlit.

Pokud má být korektnost na tribunách, měli by se tím řídit i hlavní aktéři zápasu

Ať už tato konkrétní událost proběhla jakkoli, jedno je jisté. V poslední době se fanouškům napříč celým sportovním spektrem vyčítá vulgární vyjadřování a jsou za to také tvrdě trestáni. Pokud se má prostředí na stadionech zlepšit, rozhodně by se tato změna neměla týkat pouze veřejnosti, ale i hráčů, potažmo trenérů. Proč by fanoušci měli být trestáni za něco, co jejich ikony na trávnících nebo ledových kluzištích také často provádějí? Spravedlnost musí fungovat z obou pohledů.

Foto: zik.ua