Petr Čech muzikantem? Právě vzniká jeho první singl

                   

Legendární brankář Petr Čech se netají svým záměrem po skončení aktuální sezóny definitivně uzavřít aktivní kariéru fotbalisty. Ve svých šestatřiceti letech na to má už samozřejmě právo. Navíc toho stihl ve sportovní sféře vykonat tolik, že jej žádný český rodák ve stejné disciplíně asi nikdy nepřekoná (i když… nikdy neříkej nikdy, že ano?). V posledních týdnech se začaly rojit spekulace o tom, co s loučící se hvězdou první třídy bude dál. Kromě připravované pozice ve službách jeho milované Chelsea by se mohl dát na dráhu profesionálního umělce! Momentálně totiž dotočil videoklip s jedním slavným umělcem. S kým Petr Čech spolupracoval a o jaký projekt se vlastně jedná?

Duet se základajícím členem nesmrtelných Queenů

Není žádným tajemstvím, že Petra Čecha pojí dlouholeté přátelství s jedním ze zakládajících členů legendární rockové skupiny Queen. Freddie Mercury, Brian May, John Deacon a Roger Taylor se podepsali pod řadou celosvětových hitů, z nichž za zmínku stojí například Bohemian Rhapsody (stejnojmenný film z minulého roku mapující historii slavného hudebního uskupení), We will rock you, Show must go on, Don’t stop me now či Somebody to love.

Právě s bubeníkem Rogerem Taylorem se Čech nyní pustil do velice odvážného projektu, kde bude mít možnost prokázat své kvality i mimo fotbalové trávníky. V rámci charitativního projektu totiž usedne za bicí a spolu se svým devětašedesátiletým kamarádem vypustí do světa budoucí hit That’s football. Píseň má být volně k poslechu od tohoto týdne a všichni s napětím očekávají, jak tento smělý projekt vlastně dopadne.

Jak vznikaly plány na společnou píseň?

Plzeňský rodák Petr Čech se dlouhá léta angažuje v různých charitativních projektech a mimo jiné také pomáhá trénovat mladé brankářské naděje z celého světa, jimž předává řadu zkušeností, které během své bohaté kariéry nasbíral. Nyní by měl ve svém snažení o „lepší svět“ pokračovat právě prostřednictvím písně s Rogerem Taylorem, kterého zná již sedm let. Poprvé se prý potkali během cesty na jeden z venkovních zápasů Chelsea v roce 2013, kde Čech působil 11 sezón a dosáhl největších úspěchů. Brankář se v pořadu BBC rozpovídal o tom, jak jednoduché pro něj bylo zajímavou nabídku na společný muzikantský počin přijmout:

„Párkrát jsem byl u něj, a když se mi naskytla šance zahrát si s jedním z nejúspěšnějších muzikantů historie, s radostí jsem to přijal.“

Čech zároveň dodal, že v prvních chvílích neměl ani nejmenší tušení, že by se mělo jednat o celou píseň, ale když se projekt nakonec začal rozjíždět do takových obrátek, rozhodně nevzal nohy na ramena a vše se ctí dokončil. Co myslíte, bude Petrovo debut v hudební branži stát za to?

Foto: alchetron.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články