Pep Guardiola chce získat stopera Atlética Madrid. Manchester City nabízí 89 miliónů eur

Devětačtyřicetiletý kouč Manchesteru City Pep Guardiola.(twitter.com/lfcbailey)

Pep Guardiola má jasno v tom, že chce získat další defenzivní posilu. Po příchodu holandského stopera Nathana Akého z Bournemouthu měl spadeno na obránce Neapole Kalidou Koulibalyho. Jenže italský klub se nechce své opory vzdát a tak se Manchester City poohlíží po stejně kvalitních alternativách ve španělské La lize.

Jak informoval španělský deník AS, podle zdrojů v madridském klubu již dokonce Cityzens podali oficiální nabídku za stopera Atlética Madrid José María Giméneze. Anglický gigant nabídl za pětadvacetiletého reprezentanta Urugaye 89 miliónů euro, dalších zhruba 5 miliónů euro může navíc španělská strana získat na bonusech.

Stoper José María Giménez de Vargas. (zdroj: twitter.com/UruguayanHeroes)

Otázkou je však, zda se oba kluby na částce dohodnout. Vedení Atlética Madrid původně nechtělo o přestupu ani slyšet, ledaže by Manchester City zaplatil výstupní klauzuli ve výši 120 miliónů euro. Podle deníku AS se sportovní ředitel Cityzens Txiki Beguiristain již sešel se svým protějškem Andrea Bertou a výkonným ředitelem klubu Miguelem Ángelem Gil Marínem a po zatím neúspěšných jednáních s Koulibalyho Neapolí svolil i k vysoké částce.

Ta navíc vypadá realisticky i vzhledem k finančnímu klimatu klubu po pandemii koronavirem. Atlético očekává masivní finanční propad a právě přestup Giméneze by mohl případné problémy zacelit.

Manchester City stále potřebuje stopera

Giménez by se tak mohl stát nejdražším obráncem v historii. Jeho přestup by překonal jak loňský nákup Manchesteru United v podobě Harryho Maguira, tak přesun Virgila Van Dijka z Southamptonu do Liverpoolu v létě 2018.

Manchester City v loňské sezóně skončil 18 bodů právě za Liverpoolem, navíc opět vypadl i ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Největším problémem byla zejména defenziva, i proto je kouč Pep Guardiola odhodlaný ještě v tomto přestupovém období získat dalšího stopera špičkové úrovně. Primárním cílem byl Kalidou Koulibaly, jenže Neapol chce za devětadvacetiletého reprezentanta Senegalu „nerealistickou částku“.

Koulibaly v dresu Neapole. (zdroj: gianlucadimarzio.com)

Anglický klub má však stále čas, letošní přestupové okno se uzavírá až 5. října. Stále se tak může opakovat situace z loňského léta, kdy Guardiola a spol. usilovali o defenzivního záložníka Rodriho. Po několika nabídkách se nakonec klub na poslední chvílí rozhodl aktivovat výstupní klauzuli a čtyřiadvacetiletý Španěl se stal nejdražším přestupem klubu v historii. Překoná ho Giménez?