Zdravotní stav Pelého se zhoršil. Po srdečním selhání je hospitalizován v nemocnici. Co vzkázala fanouškům jeho dcera?

Pelé delší dobu bojuje s rakovinou. Tentokrát skončil v nemocnici se srdečním selháním a s otoky po celém těle. Fotbalový král zůstává nadále hospitalizován.

i Zdroj fotografie: Creative commons / Atribución - CC BY 2.0
                   

Dvaaosmdesátiletého fotbalového krále trápí zdravotní problémy delší dobu. Před rokem podstoupil operaci kvůli odstranění nádoru tlustého střeva, rakoviny se ale Pelé nezbavil. Chemoterapie, kterou absolvoval v několika posledních měsících, již na nádory přítomné v různých orgánech nepůsobí. V úterý skončila brazilská legenda opět v nemocnici Alberta Einsteina na jihu São Paula. Tentokrát ovšem Pelého příjezd nebyl naplánován. S otoky po celém těle ho přivezly manželka s ošetřovatelkou.

Otoky, srdeční selhání a rakovina

Lékařský personál potvrdil ESPN Brazil, že Pelé utrpěl těžkou formu povšechného otoku a také dekompenzované srdeční selhání. Nyní slavný Brazilec podstoupí sérii vyšetření, aby specialisté zjistili, které orgány metastazující rakovina ohrožuje. Po přijetí v nemocnici byl trojnásobný mistr světa podle informací ESPN velmi neklidný a zmatený. Jeho manželka Marcia hospitalizaci potvrdila, ale uvedla, že se tak děje pouze kvůli rutinním vyšetřením a měsíční analýze chemoterapie.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pelého dcera poslala prostřednictvím svého účtu na Instagramu vzkaz fanouškům. „Ahoj, přátelé. Média opět vyšilují a já to chci trochu utišit. Můj táta je v nemocnici, upravuje léky. Neskočím do letadla, abych tam letěla. Moji bratři jsou v Brazílii na návštěvě a já tam pojedu na Silvestra. Nejedná se o žádné překvapení ani mimořádnou událost. Moc vám děkujeme za všechnu lásku a náklonnost, kterou nám předáváte,“ napsala Kely Nascimento.

Je Pelé historicky nejlepším fotbalistou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články