Paul Pogba otevřeně přiznal, že hrát za Manchester United pro něj není snadné

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Paul Pogba patří bezpochyby mezi nejvýraznější tváře Manchesteru United v poslední dekádě. Francouzský reprezentant získal s klubem EFL Cup a slavil i vítězství v Evropské lize, od zisku obou trofejí však uplynuly už více než čtyři roky. A nyní je jisté, že právě EFL Cup se Red Devils ani v letošní sezóně týkat nebude. Po prohře 0:2 se svým městským rivalem Manchesterem ztroskotali před branami finále.

„Není čas na to být zklamaný celý týden, protože víme, kde jsme. Jsme stále v dobré pozici a nemáme čas na to užírat se zklamáním. Na to opravdu není čas. Dostaneme se z toho a opět budeme zářit,“ věří Pogba, který je na Old Trafford od létě 2016. Tehdy za něj Manchester United zaplatil 105 miliónů eur (2,7 miliardy korun) a Francouz se na čas stal nejdražším hráčem světa.

Paul Pogba v dresu Manchesteru United odehrál již více než 170 utkání. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Ani on však nedokázal odvrátit porážku v semifinále anglického poháru proti rivalovi z modré strany Manchesteru. Po gólech Fernandinha a Johna Stonese si tak finále po počtvrté v řadě zahrají Citizens. „Je to náročné, bude to náročné, ale tohle je ten typ zápasu, ze kterého se musíte poučit. Doufám, že nám to v budoucnosti bude nápomocné a bude to pro nás hnacím motorem ke zlepšení a pozitivním výsledkům v dalších utkáních,“ věří.

Čtyřnásobný vítěz italské Serie A v dresu Juventusu přiznává, že působení na ostrovech pro něj zdaleka není lehkým úkolem. „Fotbal, obzvláště pokud hrajete za Manchester United, nikdy nebude snadný. Ale právě to dělá vítězství krásnější a úžasnější když si procházáte těžkým obdobím, přesto věřím, že se z toho dostaneme,“ pokračuje.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Jsou to pak nádherné momenty plné emocí. To je vše, co chceme. To je vše, co chtějí fanoušci i tým, všichni. Klub jako Manchester United je vybudovaný na vítezstvích a velkých věcech, takže to je všechno co chceme – velké věci,“ dodává sedmadvacetiletý francouzský reprezentant. Ten i přes prohru vidí ve hře aktuálně druhého celku Premier League velký pokrok.

„Zlepšujeme se. V loňském roce byl Manchester City jednoznačně lepší a na hřišti dominoval. Zlepšujeme se i v Premier League, přesto, že jsme tohle semifinále prohráli – stále jsme došli daleko a to je to co chceme. Je dobré se stále zlepšovat, ale musíme udělat i další krok, všichni z nás,“ dodává a doufá, že i United v nadcházející sezóně ukořistí jednu z cenných trofejí.