Patrik Schick to v Lipsku kvůli vysoké konkurenci nebude mít jednoduché

Foto: chiesaditotti.com

Zpráva o tom, že český kanonýr a reprezentant Patrik Schick opustil AS Řím a vydal se hledat nové výzvy do německého Lipska, obletěla v nedávných dnech doslova celý svět. Od hostování v bundeslize sám hráč očekává bohatší herní vytíženost a také možnost osobního růstu, který mu v italském klubu vinou neotřesitelné pozice Edina Džeka na hrotu nebyl umožněn. Ani v Lipsku ovšem nebude mít základní sestavu jistou. Do boje o ní se totiž zapojí hned tři další fotbalisté, stejně jako on lační po individuálních úspěších. Kteří to jsou?

Timo Werner se své pozice stěžejního útočníka jen tak nevzdá

Třiadvacetiletý rodák ze Stuttgartu je vcelku jasnou útočnou jedničkou Lipska, které posílil před třemi lety. Za tu dobu už v domácí nejvyšší soutěži nastřílel 55 branek, z nichž pět zvládl posbírat během prvních třech kol aktuálně probíhajícího ročníku. Svými výkony upoutal pozornost reprezentačních trenérů Německa, kteří do něj vkládají velké naděje. Dlouhou dobu se dokonce spekulovalo o jeho odchodu do kádru některého z evropských velkoklubů, blízko byl například podpisu smlouvy se slavným Realem Madrid. Nakonec ovšem zůstal věrný Lipsku, které zatím táhne k premiérovému titulu v bundeslize. Momentálně si jeho tým vede dokonce lépe než slavný Bayern Mnichov či Borussia Dortmund.

Dánský útočník Yussuf Poulsen se také dere do základní sestavy

Timo Werner není jediným střeleckým tahounem Lipska. Vedle něj totiž pravidelně nastupuje také pětadvacetiletý rodák z dánské Kodaně Yussuf Poulsen. Ten do týmu přišel již v roce 2013 a od té doby se jeho výkony neustále zlepšují. V minulé sezóně se opravdu vyznamenal, když Lipsku v bundeslize patnácti přesnými zásahy, což je také jeho osobním maximem. Letos se zatím trefil pouze jednou, nicméně sezóna je teprve v zárodku a vedení klubu do něj i nadále vkládá veškerou důvěru. Tudy cesta Patrika Schicka do základní sestavy bohužel také nejspíš nepovede.

Matheus Cunha

Schickovi tedy nejspíš nezbude nic jiného, než trpělivě zahřívat lavičku náhradníků a čekat na svou příležitost. Na listině zájemců však nebude sám. Bude muset bojovat i s Matheusem Cunhou, jenž je původem z Brazílie a Lipsko jej přivedlo teprve před rokem za patnáct milionů eur. Je mu teprve dvacet let a očekávají se od něj velké věci.

Sezónu 2017/2018 strávil ve švýcarské lize, kde pomohl Sionu deseti přesnými zásahy mezi tři tyče. Následně se rozhodl posunout svou kariéru kupředu a zkusit štěstí v bundeslize. V dosavadních zápasech sice zatím příliš neoslnil, z úvodních 39 zápasů odešel s chabým dvoubrankovým ziskem. Další tři ovšem přidal v rámci Evropské ligy, takže dokázal, že góly střílet umí.

Pokud někdo dostane při absenci Poulsena či Wernera příležitost předvést své kvality, zřejmě padne los na něj. Otázkou tedy zůstává, což vedení klubu zamýšlí právě se Schickem, na kterého dle našich výpočtů nezbývá prakticky žádné místo. Doufejme tedy, že se jeho nové působení nebude podobat tomu předchozímu v Římě.

Foto: chiesaditotti.com