Patrik Hrošovský opouští Plzeň, Václav Černý zas Ajax Amsterdam

i Foto: gol.cz
                   

Včerejší den nám na přestupovém trhu přinesl dvě velice zajímavé události. Tou první je vcelku očekávaný odchod Patrika Hrošovského z Viktorie Plzeň do zahraničí. Loučení druhé momentálně zažívá český talentovaný křídelník Václav Černý, o kterého nadále nestál nizozemský gigant Ajax Amsterdam. Kam tyto dvě výrazné fotbalové tváře zamířily a jak se k přesunům vyjádřily?

Hrošovský doufá, že uzrál čas na posun v kariéře

V souvislosti s Patrikem Hrošovským zřejmě nikoho nepřekvapí, že jeho vysněné zahraniční angažmá bylo konečně dovedeno do zdárného konce. Šikovného středopolaře si vyhlédl belgický Genk, který za něj byl ochotný zaplatit pět milionů eur, což je v přepočtu na naše téměř 120 milionů korun. Slovenského záložníka dále čeká lukrativní čtyřletý kontrakt, jenž ovšem podléhá jedné důležité podmínce – Viktoria si jej musí „podržet“ minimálně pro předkolo Ligy mistrů. V případě, že by Plzeň neuspěla, zůstane Patrik ještě na předkolo Evropské ligy. Vedení Plzeňanů nehodlá v novém ročníku nic podcenit a moc dobře ví, že právě Hrošovský byl jejich stěžejním tvůrcem hry, který bude od začátku citelně chybět.

Sedmadvacetiletý Hrošovský se na novou výzvu těší, což jasně prokázal v jednom rozhovoru, kde se vyjádřil následovně:

„Jsem rád, že se podařilo vše domluvit ke spokojenosti všech stran. Cítím, že nastal ideální čas vyzkoušet si své první zahraniční angažmá, protože Česko jsem úplně jako zahraničí nebral. Cítil jsem se v Plzni vždy skvěle a jsem jí velmi vděčný. A jsem i rád, že mohu teď klubu ještě pomoci zabojovat o Evropu, kterou si určitě zaslouží. Zahrál jsem si ve Viktorii Ligu mistrů, zažil mistrovské oslavy a další množství nádherných zážitků, na které nikdy nezapomenu. Zároveň chci poděkovat všem jejím fanouškům, kteří mě vždy podporovali, a věřím, že mé rozhodnutí nyní pochopí.“

Václav Černý si výměnou dresu lehce pohorší

Nyní jednadvacetiletý útočník Václav Černý začínal s fotbalem v Příbrami, odkud ještě v mládežnickém věku odešel do Ajaxu. Od roku 2015 patřil do tamního A-mužstva, kde se mu ještě během nedávných přípravných zápasů opravdu dařilo. Nakonec ovšem nedokázal přesvědčit trenérský štáb, že jeho přínos pro klub je dostačující. Aktuálně k nám dorazila zpráva, že Černého dny v Ajaxu jsou definitivně sečteny a podepisuje novou smlouvu s dalším nizozemským klubem – Utrechtem, který v posledním ročníku skončil na celkovém šestém místě.

Ačkoli se fotbalovým fanouškům může zdát odchod Černého z Ajaxu jako velké zklamání, on sám to tak rozhodně nebere. Novinářům sdělil:

„Beru to jednoznačně jako novou kapitolu, fotbalovou i životní. Byl jsem v Ajaxu skoro šest let, je to přece jen kus fotbalového života. Byl to takový můj začátek kariéry, dlouhá doba, ale těším se na novou výzvu a na to, až to tady v Utrechtu konečně začne. Myslím, že teď konečně můžu říct, že jsem opravdu šťastný, stoprocentně.“

Bude další kapitola mladíkova života úspěšná? Budeme doufat, že ano. Jeho potenciál je totiž s ohledem na dosavadní výkonnost obrovský.

Foto: gol.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články