Patrik Hrošovský je v kurzu, udrží jej Viktorka?

                   

Těžko bychom v kádru Viktorie Plzeň hledali hráče, který má na úspěších v posledních letech větší zásluhy než právě Patrik Hrošovský. Slovenský středopolař s reprezentačními zkušenostmi se stal pod odchodu Pavla Horvátha do fotbalového důchodu lídrem týmu, který svými precizními přihrávkami a výborným čtením hry přivádí soupeře pravidelně do nesnází. Trenér Pavel Vrba si je samozřejmě vědom, s jakým klenotem má možnost pracovat a tato skutečnost se potvrdila i s přihlédnutím na hráčovu stále rostoucí tržní hodnotu. Kolik tedy aktuálně stojí? A kam jeho další kroky moho vést?

Dosavadní cesta nadějného slovenského fotbalisty

Hrošovský do Plzně přestoupil už v roce 2011. Nicméně se do A týmu nedokázal prosadit okamžitě. V tehdejší sestavě pro něj místo nebylo, takže zamířil na hostování do Sokolova a posléze také do Ústí nad Labem a Znojma. Za tu dobu stihl nasbírat cenné zkušenosti a svými výkony nakonec přesvědčil vedení Viktorky, že si zaslouží dostat šanci. Od sezóny 2013/2014 začal pravidelně nastupovat v základní sestavě a své místo si v ní udržel až dodnes.

Nejvytíženější hráč tuzemské nejvyšší ligy

Šestadvacetiletý záložník dosud odehrál 28 ligových duelů, v nichž nasbíral pořádnou porci minut, která se prozatím zastavila na čísle 2520. V rámci 1. české fotbalové ligy nenajdete jiného fotbalistu, který by měl za sebou stejnou porci zápasového vytížení. K tomu navíc přispěl čtyřmi góly a jednu branku přidal také v Lize mistrů. Od Pavla Vrby dlouhodobě dostává důvěru a ačkoli je zatím v jednom z největších tuzemských klubů spokojený, zřejmě se pomalu schyluje jeho přestup do zahraničí.

Kdo Hrošovského sleduje a kolik si případní zájemci musejí připravit?

Slovenský reprezentant po výkonnostní stránce stoupá neustále vzhůru a dá se předpokládat, že jeho fotbalový růst bude pokračovat i nadále. To samozřejmě neuniklo ani zahraničním skautům. Dostal se do hledáčku týmů z Anglie, Německa, Itálie a Španělska. Žádná konkrétní nabídka sice na stole aktuálně neleží, ale dá se předpokládat, že po skončení této sezóny jich tam přistane hned několik.

V roce 2013, který pro Hrošovského znamenal zásadní kariérní posun, byla jeho cena vyčíslena na 600 tisíc eur. Před třemi lety vzrostla na dva miliony eur. Tam se ale také nezastavila, protože v letošním roce jej portál Transfermarkt ocenil na pět milionů eur! Pokud by tedy došlo v nejbližších dnech došlo k jeho prodeji, přišla by si Viktorie na krásných 128 milionů korun. Nikdo ovšem neříká, že do konce sezóně nemůže hodnota talentovaného záložníka ještě stoupat.

Foto: global-sports.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články