Patrice Evra kritizuje Arsenal, ten si to nenechal líbit

Foto: whufc.com

Londýnský Arsenal je v současnosti na pátém místě Premier League a na vedoucí Liverpool ztrácí propastných deset bodů. Je tedy víceméně jasné, že boj o nejvyšší patra soutěže nevyjde ani tentokrát. Korunu vcelku neúspěšným vystoupením kanonýrů nasadil zápas proti Sheffieldu United, který hvězdní hráči prohráli 0:1. Na hřišti navíc předvedli odevzdané výkony, vinou čehož sklízí kritiku ze všech stran. Do současného kádru a vedení Arsenalu se obul také bývalý fotbalista Patrice Evra, který si rozhodně nebral servítky.

Evra míní, že po odchodu Wengera zlepšení nepřišlo

Vysloužilý levý obránce Patrice Evra byl hostem ve studiu Sky Sports a sledoval tak z první ruky, jak Arsenal podléhá na hřišti podceňovaného Sheffieldu. Následně se jej sportovní komentáři zeptali, co si o zápase myslí. A Evra jim svůj pohled na věc okamžitě vyložil:

„Mám ze Sheffieldu opravdu radost, tu výhru si jednoznačně zasloužili. A co se týče Arsenalu, tak ten mě vůbec nepřekvapil. Před deseti lety jsem jim říkával “moje děťátka„ a toto přirovnání platí dodnes. A skutečně to nemyslím nějak zlomyslně. Takový pocit jsem z nich prostě tenkrát měl. Když jsem hrál proti Arsenalu, vždycky věděl jsem, že vyhraji. Jejich nejlepší hráč je dnes Guendouzi, a ten přišel ze druhé francouzské ligy! Prostě se nic nezměnilo, říkám si: Kde je Arséne Wenger? Je to úplně stejné jako pod ním.“

Legendární trenér Arséne Wenger působil na lavičce Arsenalu dlouhých dvaadvacet let. Pod jeho vedením bylo v týmu střídavě jasno, střídavě oblačno. Během přestupových období sice příliš neutrácel za posily, na druhou stranu ovšem držel klub v zelených číslech z pohledu financí. S příchodem kouče Unaine Emeryho měla přijít změna, jenže ta jaksi zůstala viset někde na půli cesty. Arsenal hraje opravdu bídně a prohra s nováčkem soutěže to jen potvrzuje.

Hráči Arsenalu se proti Evropě kritice důrazně ohradili

Vyjádření Patrice Evry, v němž nenechal nit suchou na hráčích ani trenérovi, samozřejmě nenechalo představitele kanonýrů chladnými. Veřejně proti němu vystoupil švýcarský záložník Granit Xhaka, jenž byl pro novou sezónu zvolen za kapitána Arsenalu. Evrovi vzkázal:

„Hodně lidí moc mluví a dělá, že rozumí úplně všemu. Patrice Evru opravdu respektuji, byl jedním z nejlepších obránců na světě. Měl by si ale dávat pozor, co říká a kde to říká. Nicméně ovšem nejde jen o něj, spousta lidí pořád dokola opakuje to samé a nás už to začíná unavovat. Musíme přestat mluvit o mentální stránce zápasu a takových blbostech, ničemu tím nepomáháme.“

Kdo je Patrice Evra?

Rodák ze Senegalu byl jedním z neuznávanějších obránců na světě. Během své bohaté sportovní kariéry hrával za Nice, Monako, Manchester United, Juventus, Olympique Marseille a naposledy West Ham United. Reprezentovat se rozhodl Francii a v jejích barvách odehrál přes osmdesát zápasů. V létě roku 2019 ukončil kariéru a nyní se pravidelně objevuje jako expert v televizních studiích. Má tedy plné právo i zkušenosti k tomu, aby mohl kritizovat to, co se mu nezdá.

Foto: whufc.com