Paris Saint-Germain představil nového kouče. V takovém klubu jen vítězství nestačí, prohlásil

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Reakce vedení Paris Saint-Germain po vánočním vyhazovu německého kouče Thomase Tuchela na sebe nenechala dlouho čekat. Třetí tým francouzské Ligue 1 nově povede bývalý kouč Tottenhamu Hotspurs nebo Southamptonu Mauricio Pochettino. Ten již v Parku Princů působil jako hráč, mezi lety 2001 a 2003 odehrál za PSG téměř stovku utkání.

„Jsem velmi šťastný, že tu mohu být. Je to skvělá příležitost, ten projekt je neskutečný. Mít možnost být zapojen do fungování Paris Saint-Germain na denní bázi je něco skvělého,“ prohlásil osmačtyřicetiletý Argentinec. „Nemůžu se dočkat znovubudování vztahů, které již mám, s místními fanoušky. Když jsem tady působil jako hráč, moc dobře si na ně pamatuju,“ dodal.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)
„Je takřka tradičí, že tento klub exceluje, i proto si hráči budou muset zasloužit nosit dres Paris Saint-Germain,“ míní. „Myslím, že současný kádr je opravdu skvělý a vyjímečný. Věřím, že dokážeme s klubem dosáhnout toho, čeho chceme a čeho chtějí i hráči a to je zvedat nad hlavu cenné trofeje,“ věří. Pařížané získali v poslední dekádě sedm mistrovských titulů, uniká jim však nejcennější evropská trofej pro vítěze Ligy mistrů. Právě ona bude hodnotícím prvkem Pochettinova angažmá.
Kylián Mbappé odehrál v dresu téměř 150 utkání, ve kterých zaznamenal více než stovku branek. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Hlavním cílem klubu podle bývalého obránce argentinské reprezentace musí být sjednocení hráčů za společným cílem. „To je to hlavní, nasměrovat všechny tím stejným směrem. Chceme se věnovat psychice hráčů, herní filozofiii a tomu, aby ji všichni dodržovali. Ideou musí být to, že chceme vyhrát vždy a nad všemi ostatními. Chceme být silný klub se soudržnou a silnou strukturou,“ zakončil kouč, o kterého měl dlouhodobě zájem i Manchester United nebo Real Madrid.