Pardubické last minute posily: bek Midtjyllandu, produktivní kanonýr a eso ze Sparty

Fotbalové Pardubice nelenily a v závěru přestupového termínu hlásí hned tři příchody. Koho si vyhlédl zkušený kouč Radoslav Kováč?

i Zdroj fotografie: FK Pardubice
                   

Hned trojici posil přivítal v průběhu probíhající reprezentační pauzy ve svém kádru trenér Radoslav Kováč. Jeho Pardubice totiž v posledních dnech přestupového termínu nelenily a na východ Čech tak zamířily tři atraktivní jména. Nejnovějším želízkem v ohni pro boj o záchranu je sparťanský křídelník Kryštof Daněk, který patří mezi největší ligové talenty. Dvacetiletý odchovanec Sigmy Olomouc bude v Pardubicích hostovat do konce aktuálního ročníku.

Sám Daněk údajně kvůli Východočechům odmítnul čtyři odlišné adresy. „Jsme rádi, že se nám jednání o Kryštofově hostování podařilo dotáhnout do úspěšného konce, protože víme, že se o něj zajímaly další čtyři kluby. Náš tým hraje kombinační a technický fotbal, do kterého tento talentovaný hráč dobře zapadá,“ uvedl sportovní ředitel klubu Vít Zavřel. Talentovaný mládežnický reprezentant věří, že dokáže získat výraznější herní vytížení a navázat na svou formu.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Hodně si od tohoto angažmá slibuji. Pardubice hrají pohledný fotbal a těším se na spolupráci s trenérem Kováčem, jeho práce se mi moc líbí. Rád bych nabíral co největší počet herních minut a nasbíral co nejvíc zkušeností,“ prohlásil Daněk, který se může těšit na ofenzivní spolupráci s další posilou Východočechů. Klub totiž ulovil stejně starého kamerunského kanonýra Williama Eseme Mukwelleho, který naposledy působil v Lotyšsku.

Dávám si vysoké cíle, hlásí kanonýr Mukwelle

Mukwelle v posledních třech ročnících nasázel hned sedmnáct branek a na svou produktivitu chce navázat také v tuzemské lize. „Jsem velmi spokojený, že si mohu vyzkoušet českou ligu. Vždy si dávám vysoké cíle. Budu se snažit co nejlépe zapadnout do pardubické kabiny. Chci si co nejrychleji vydobýt své místo na hřišti,“ doplňuje Kamerunec, který je připravený na souboj o základní sestavu.

iZdroj fotografie: FK Pardubice

Očekávám, že v Pardubicích bude velká konkurence. Udělám všechno pro to, abych se v ní prosadil. Věřím, že lidé v Pardubicích tvoří s fotbalovým klubem jednu velkou rodinu. Z tohoto důvodu se moc těším na ostré zápasy,“ míní a jedením dechem dodává, že jeho loňských osm branek za sezónu není jeho maximem. „Lidé ode mě mohou očekávat ještě více gólů. Doufám, že v pardubickém dresu ukážu, co umím,“ zdůraznil Mukwelle.

Ortiz: Nová zkušenost je jedině dobře

Třetí posilou na poslední chvíli je ostřílený obránce Pablo Ortiz, který přichází do Pardubic na hostování z dánského Midtjyllandu. Kolumbijský bek letos zasáhnul do předkola Evropské konferenční ligy, přesto zamířil hledat výraznější herní vytížení právě do Čech. „Nová zkušenost je pro můj další fotbalový růst jedině dobře. Moc se těším na nové lidi a hlavně fanoušky. Věřím, že si je svojí hrou rychle získám,“ uvedl třiadvacetiletý stoper.

iZdroj fotografie: FK Pardubice

V Česku bude sázet zejména na svůj důraz a rychlost. „Budu se v Pardubicích snažit co nejvíce pomoci týmu, zároveň se ale chci nadále zlepšovat. Je skvělé, že si budu moci vyzkoušet českou nejvyšší soutěž. Jsem šťastný, že mohu v pardubickém dresu zkusit novou výzvu,“ uvedl Ortiz, který je čtrnáctou letní posilou Pardubic. Na východ Čech dorazili mimo Mukwelleho a Daňka také Ondřej Kukučka, Jakub Matoušek, Denis Halinský, Denis Donát, Vojtěch Pátrák, Michal Surzyn či Denis Darmovzal.

Zachrání se Pardubice mezi tuzemskou elitou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články