Pardubice získaly výraznou posilu. Doporučil ho Ewertonův agent, zní z klubu

Pardubice posílil pár dní před začátkem nové sezóny brazilský ofenzivní univerzál, který nedávno oslavil dvacáté narozeniny.

i Zdroj fotografie: FK Pardubice
                   

Východočeský celek hlásí příchod nové posily. Hráčem Pardubic se stal dvacetiletý Brazilec Leandro Matheus Rodrigues Lima, pro kterého půjde o vůbec první evropské angažmá. Bývalý hráč celků União Mogi a Bahia podepsal v klubu tříletou smlouvu. „Leandro přišel do našeho klubu na doporučení Ewertonova agenta,“ prozradil detaily přestupu předseda představenstva Vladimír Pitter na stránkách klubu

Věřili jsme jeho úsudku, dali jsme hráči prostor ukázat, co v něm je. A protože Leandro je talentovaným hráčem s perspektivou výkonnostního růstu, dohodli jsme se na podpisu tříleté smlouvy. Věřím, že se stane důležitou součástí našeho klubu,“ dodává Pitter na adresu mladíka, který v kádru trenéra Jiřího Krejčího figuroval od začátku července. V sobotní generálce proti Vlašimi navíc zařídil svému novému zaměstnavateli úvodní brankou vítězství.

iZdroj fotografie: FK Pardubice

Líbí se mi tady, jsem v Pardubicích spokojený. Děkuji klubu, že mi věří. Snaha a obětavost mi nikdy nebudou chybět,“ slibuje rychlonohý ofenzivní univerzál. „Plním si tady sen. Slyším o evropském fotbalu samé dobré věci, občas se dívám na zápasy svého bratra,“ doplňuje sourozenec Léa Jabá z řeckého PAOK Soluň. „Vždycky jsem chtěl hrát v Evropě. Teď jsem tady a chci pomoci klubu dosáhnout jeho cílů v nové sezóně,“ zdůrazňuje.

Bratr jako vzor

Začal jsem hrát v pěti letech ve fotbalových školách. V šestnácti letech jsem se stal profesionálem v klubu São Bernardo FC, odkud jsem byl zapůjčen do Fluminense FC. Poté jsem hrál za Oeste FC a EC Bahia. Mým posledním klubem byl União Mogi, kde jsem byl nejlepším střelcem týmu a také lídrem v počtu asistencí,“ představuje se pardubickým fanouškům. „Jsem rychlý útočník, myslím, že umím souboje jeden na jednoho, mám dobré zakončení. Mým vzorem je jednoznačně Kaká,“ zakončuje.

iZdroj fotografie: FK Pardubice

Lima bude k dispozici trenéru Jiřímu Krejčímu již na startu ligového ročníku, ve kterém se Pardubice v pražském Ďolíčku utkají s Dynamem České Budějovice.

Prosadí se brazilský mladík v Pardubicích?

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články