Pardubice porazily Opavu, Sigma jen remizovala na Slovácku. Je vidět, že chybí herní praxe, přiznal Svědík

Padrubická pohádka pokračuje. Východočeši nejtěšnějším možným rozdílem po gólu Erika Tischla porazili Opavu a v tabulce české nejvyšší soutěže jsou pátí. Třetí vítězství v sezóně slaví Zlín, který v Českých Budějovicích po gólech Petra Buchty a Youby Dramého slavil vítězství 2:1. Naopak bez gólů skončilo moravském derby mezi Sigmou Olomouc a Slováckem.

Opava byla od začátku aktivnější, střela Karola Mondeka ani pokus Jiřího Texla však nenadělaly domácímu brankáři Boháčovi problémy. Kontroverze vyvolala situace ze 36. minuty, kdy se ve vápně skácel k zemi Surzyn. Ten však kopnul Texla a tak o penaltovém zákroku nemohla být řeč. První půle příliš fotbalové krásy nepřinesla, bojovné tempo hry podtrhovalo i pět žlutých karet, které rozhodčí Ardeleanu po úvodním dějství udělil.

Ve druhé půli byli v Ďolíčku živější domácí. Pumelice Cadua však skončila mimo tři tyče, nad bránu pálil i Pavel Černý. V 67. minutě se přesto Pardubice radovaly, po rohu Surzyna se ve vápně prosadil Emil Tischler a zajistil svému týmu tři body.

Moravské derby branku nepřineslo

„Když jsme viděli utkání našich pohárových zástupců, včerejší ligové utkání nebo dneska utkání Pardubice – Opava, tak ta utkání měla stejný ráz,“ přiznal pro sigmafotbal.cz kouč Slovácka Martin Svědík po utkání se Sigmou. „Je tam hodně nepřesností, je vidět, že chybí herní praxe,“ přiznal.

„Věděli jsme, že dnes to bude hodně o odražených balonech a o bojovnosti. Myslím si, že utkání bylo vyrovnané se vším všudy, ať už s výsledkem nebo s pološancemi, které měla obě mužstva ze standardních situací nebo ze hry,“ pokračoval Svědík. „Na obou stranách to bylo stejné a remíza odpovídala rázu utkání,“ dodal.

Dynamo po poločase vedlo, přesto nemá ani bod

Naopak gólové hody na poměry prvních zápasů po restartu soutěže přinesl souboj zlínského Fastavu v Českých Budějovicích. Domácí byli v první půli bojovnější, což jim přineslo ovoce v podobě úvodní branky utkání. Ve 42. minutě se po souboji Čoliče s Čanturušvilim dostal k míči ve vápně Petr Javorek a otevřel skóre.

iZlínský kouč Bohumil Pánik slaví třetí vítězství. (zdroj: twitter.com/footballzlin)

Ve druhém dějství už však slavili jen hosté, nejprve v 63. minutě po rohu vyrovnal Petr Buchta. Následně se po brejku Čanturušviliho v 74. mintuě prosadil střídající Youba Drame a zařídil Zlínu tři body.

„Dojeli jsme na to, že jsme nedali příležitosti. A měli jsme jich dost,“ smutnil po výsledku kouč domácích David Hořejš. „Je to velmi důležitá výhra,“ přiznal lodivod Zlína Bohumil Pánik. „Hráči si věřili. Byli pozitivně naladění i po poločase, kdy dostali gól, ale průběh hry byl dobrý. Na tom jsme to založili,“ dodal.