Vychytá Florin Nita trápící se Baník? Trenér Hapal ví, co by pro něj znamenala čtvrtá porážka v řadě

Tady jde o hodně! Pardubice jsou namočeny v boji o záchranu, Baník Ostrava je na tom ale podobně. V tabulce je dělí jen šest bodů. Aktuální forma mluví jasně pro Východočechy. Našel trenér Pavel Hapal recept, jak utnout třízápasovou sérii porážek?

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Oba týmy jsou namočené v boji o záchranu. Zatímco Baník Ostrava třikrát v řadě prohrál, Pardubice získaly sedm bodů. O vítězství v Olomouci je navíc připravila sporná penalta z 98. minuty. Velký podíl na vzestupu Východočechů má bezesporu gólman Florin Nita, ale také nádherné góly Dominika Janoška. Dovedou tým k dalšímu vítězství nebo uspějí hosté?

Dva vykartovaní, třetí zraněný

Slezany netrápí jen výsledková mizérie, ale hlavně slabé výkony. Tým trenéra Hapala doma padl s Hradcem Králové a Jabloncem, na body nedosáhl ani v Brně. Kouč navíc musí řešit, koho zařadí do sestavy místo vykartované dvojice Filip Kaloč, David Lischka. Otazník visí i nad stavem Srdjana Plavšiče, který nedohrál utkání s votroky. Na co se Baník může spolehnout? Na podporu zhruba pěti stovek fanoušků.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

 „Není žádná jiná cesta než tvrdě pracovat, zvýšit agresivitu, být disciplinovaný a nedělat takové chyby, jaké děláme. A konečně se prosadit gólově. Šance máme, ale neproměňujeme je. Pracujeme na tom v tréninku a věříme, že se to konečně zlomí. Pardubice jsou oživeny novým stadionem. Povedlo se jim tam zvítězit, tou šňůrou jsou povzbuzeny a jdou za záchranou. Na druhou stranu my máme kvalitní hráče v kádru a věřím, že předvedeme daleko lepší výkon než v posledních třech utkáních,“ řekl Pavel Hapal pro klubový web.

Vyhodit trenéra? To nehrozí

Od postupu Pardubic do Fortuna ligy vyhrál Baník pět ze šesti vzájemných zápasů. Tentokrát ale budou hrát perníkáři poprvé v domácím prostředí a vzhledem k aktuální formě obou týmů, rozhodně nejsou takovým outsiderem, jako v minulých duelech. Pozice Pavla Hapala je podle všeho pevná a ani případná porážka v Pardubicích by ho neměla stát místo. Informace Sportyživě.cz naznačují, že vyhazov nehrozí ani Radoslavu Kováčovi.

iZdroj fotografie: FK Pardubice

„Bude to další obrovsky těžký zápas. Víme, v jaké jsme situaci, ale jsme o něco dál, než jsme byli před třemi týdny. Atmosféra je teď fajn a když tento zápas zvládneme, může nás posunout zas o kus dál. Baník je v těžké situaci, prohrál třikrát v řadě a určitě sem přijede to zlomit. My potřebujeme bodovat v každém zápase, takže moc neřešíme, s kým hrajeme nebo kde hrajeme. Řešíme hlavně sami sebe. Hrajeme doma, očekávám plný stadion a že nám fanoušci pomůžou,“ poznamenal pardubický asistent trenéra David Mikula pro klubový web.

Udrží se Pardubice i Baník v lize?

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články