Pablo Escobar v kopačkách? Španělský útočník byl hlavou drogového kartelu. Při zatýkání policie zajistila tunu hašiše

Bývalý hráč Málagy, Marseille, Sportingu Lisabon nebo například Arisu Soluň se po kariéře fotbalisty dal na dráhu zločinu. Rychle se vypracoval, skončil ale neslavně.

i Zdroj fotografie: Olympique Marseille
                   

Během bohaté kariéry hrál v LaLize, Ligue1, portugalské lize, řecké Super League 1, MLS a fotbalový osud ho zavál i do Ázerbájdžánu, Bolívie a Indie. Bývalý hráč Málagy, Sportingu Lisabon nebo Marseille Sergio „Koke“ Contreras Pardo se ovšem proslavil mimo zelený pažit. V květnu byl odsouzen k šesti letům vězení poté, co se přiznal, že stál v čele mezinárodní sítě obchodníků s drogami. Nyní promluvil o životě za mřížemi.

Milion eur za 2 měsíce

Koke byl poprvé zatčen už v roce 2019, kdy španělská policie při souběžné razii v Esteponě, Málaze, Granadě a Seville zatkla 20 lidí. Kromě tuny hašiše úřady zabavily řadu střelných zbraní a 775 000 dolarů (cca 18 milionů korun). Již tehdy policisté operovali s tím, že Koke je hlavou kartelu. Jako fotbalista máte štěstí, že vyděláváte spoustu peněz. Já jsem vydělával asi milion eur ročně. V jiném oboru si za dva měsíce vyděláte to, co ve fotbale za rok. Riskujete ale svůj život,“ cituje bývalého fotbalistu španělský deník Marca.

iZdroj fotografie: Aris Soľuň

Verdikt soudu se dozvěděl až letos. Státní zástupce pro něj požadoval trest 16 let ve vězení, Koke ale vyvázl mnohem lépe. Dostal šest let natvrdo. „Život je tu trochu komplikovaný, ale za hlouposti se musí platit. Pocházím ze čtvrti v Málaze, kde jsou všichni mí přátelé z dětství… Mám kontakty všude možně, ale nejsem Pablo Escobar! Když slyšíte to ‚mezinárodní překupník‘, říkáte si ‚co jsem to sakra udělal?‘,“ vysvětlil čtyřicetiletý Sergio Contreras Pardo.

V base do roku 2027

Uvědomuje si, že prostředí, ve kterém se pohyboval, je hodně nebezpečné. Ve Francii vás za to mohou velmi rychle zabít. Tady ve vězení vás také mohou zabít, ale já se nebojím. Vězení je otevřené pro hloupé lidi,“ prohlásil Koke, který už si odseděl ve vazbě 18 měsíců a za mřížemi by měl zůstat do roku 2027. A jaké to je, být fotbalistou ve vězení? „Všechny jsem znal, ale to, že jsem fotbalista, na tom nic nemění. Je tam hodně Francouzů, dokonce i z Marseille. Ve vězení jsem také viděl hodně dresů Olympique Lyon,“ dodal Koke, který debutoval v LaLize už v 19 letech a tři sezony odehrál za Olympique Marseille.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články