Özilův zkrat, hodil bundu po trenérovi soupeře

i Foto: skysports.com
                   

Mesut Özil se během posledního zápasu svého Arsenalu proti Evertonu pořádně předvedl, nikoli však na hřišti, ale mimo něj. Se svými spoluhráči nedokázal navázat na skvělé výsledky z předchozích utkání a po vystřídání dokonce vztekle mrštil bundou po lodivodovi soupeřova týmu. Aby toho nebylo málo, tak se jeho pokus o „rychlý protiútok“ naprosto minul účinkem, protože hráč neodhadl let svého oblečení, které nakonec trefilo kouče Arsenalu. Bude mít kuriózní moment nějakou dohru?

Arsenal se na soupeřově půdě trápil

Londýnský Arsenal se před zápasem s Evertonem netajil jen těmi nejvyššími ambicemi. V rámci Premiere League předtím neprohráli sedm zápasů, takže fanoušci i hráči samotní očekávali další soupeřův skalp. Výhra by jim navíc zajistila posun v tabulce na třetí místo. Plány nicméně nevyšly a Arsenal po prohře 0:1 i nadále zůstává čtvrtý.

Všichni se okamžitě snažili najít viníka tohoto selhání a zraky většiny se upřely k Mesutu Özilovi, který od hlavního trenéra Unaie Emeryho dostal důvěru v podobě svěřené kapitánské pásky. Jenže německý reprezentant jakoby s páskou na paži ztratil veškerý fotbalový um, který jej léta zdobí. Během zápasu několikrát (a naprosto zbytečně) ztratil míč, branku neohrozil ani jednou a 15 minut před koncem musel přenechat své místo střídajícímu hráči. Tím ovšem výčet jeho nepříliš lichotivým momentů zdaleka neskončil.

Zachoval se jako malý kluk

Závěrečné minuty zápasu patřily nebezpečnému souboji mezi obráncem Arsenalu Shodranem Mustafim a evertonským Calvertem-Lewinem. Napětí na obou stranách by se v tom okamžiku dalo krájet a do ostré hádky se pustili i samotní trenéři obou celků. Hlasitou výměnu názorů Özil sledoval z lavičky a zřejmě se mu příliš nelíbilo, čím domácí kouč Marco Silva tituloval jeho šéfa. Proto se rozhodl do hádky také zapojit, nicméně si nevybral zrovna elegantní způsob.

Svlékl svou bundu a vztekle ji mrštil směrem k Silvovi. Bohužel měl ale vychýlenou mušku (podobně jako předtím na hřišti) a tak nakonec zasáhl pouze svého trenéra Emeryho, který si v zápalu vzteku letícího předmětu téměř nevšiml. Özilovo zkratu je plný doslova celý internet, takže se dá předpokládat, že si trenér celou událost již oživil. O případném trestu za tento klukovský přečin se vedení klubu však veřejnosti dosud nezmínilo.

Co se Arsenalu týče, bude mít v posledních šesti ligových kolech opravdu plné ruce práce, protože o poslední příčku v první čtveřici se pere ještě Chelsea a Manchester United. Chelsea je v závěsu kvůli horšímu skóre a United ztrácí pouhé dva body, takže je všechno otevřené.

Foto: skysports.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články