Otec a syn – Duo Zidane dovedlo Real Madrid k vydřenému vítězství

Foto: youtube.com

Jeden hráče dirigoval z lavičky, druhý bránil střelcům soupeře ve skórování. Zinedine Zidane, který se po roční odmlce vrátil na pozici trenéra A týmu Realu Madrid, poprvé v sezóně nasadil do branky svého syna Luca. Dvaadvacetiletý talent dostal příležitost proti Huesce, která je v tabulce aktuálně na posledním místě. Rodinná spolupráce nakonec zafungovala, protože si Real odvezl vítězství 3:2. S jakými pocity se „Zizou“ po zápase svěřil novinářům? A proč jeho tým vyhrál jen s odřenýma ušima?

Motivace hráčů Bílého baletu? Nelehký úkol

Zinedine Zidane si je dobře vědom, že porazit nejhorší tým tabulky rozdílem jedné jediné branky, kterou navíc hráči dokázali ubojovat až v posledních minutách utkání, navenek příliš dobře nepůsobí. Huesce prý vzhledem k průběhu zápasu přál víc než jen prohru. Nicméně zároveň poukázal na skutečnost, že jeho svěřenci se velice těžko motivují k lepším výkonům ve chvílích, kdy jsou naděje na titul naprosto ztracené.

Také se samozřejmě nevyhnul otázkám točících se kolem nasazení svého syna, ve kterém mnozí novináři hledali protekci. Zidane starší ale všechny podobné spekulace jednoznačným vysvětlením vyvrátil.

„Chtěl jsem mu dát dnes příležitost a šlo to dobře. Nasadil jsem to ne proto, že je mým synem, ale proto, že je brankářem Realu. Má charakter, kvalitu, je to osobnost a je docela vyspělý. Po technické stránce je to hráč, který se nebojí hrát. V klubu je dlouho a to hodně znamená.“

Do branky se mladík postavil také díky tomu, že Thibaut Cortois ještě momentálně není připravený na návrat a Keylor Navas si po náročném programu s reprezentací potřeboval odpočinout. Los tedy padl na současného gólmana číslo 3, jehož původ nemá s vystoupením na hřišti pranic společného.

Zinedine Zidane rozhodně nemá lehký úkol

Pod vedením staronového trenéra Real vyhrát už druhé utkání v řadě. Ani to ovšem na zlepšení psychiky současného kádru zřejmě nestačí. Hráči mají v hlavách, že v letošní sezóně už nemohou získat žádnou trofej, takže je pochopitelné, že chuť do dalších bojů se hledá poměrně těžko. Liga mistrů i domácí pohár skončily propadákem, Barcelona ve vedení španělské ligy disponuje pohodlným náskokem dvanácti bodů. Uvidíme, jestli se Bílý balet ze série neúspěchů a nepřesvědčivých výkonů vzpamatuje a na začátku příštího ročníku opět začne předvádět hru, na kterou jsme od něj zvyklí.

Foto: youtube.com